Ursus: Utrudnienia nawet przez pół roku

Region

Już w najbliższy poniedziałek drogowcy rozpoczną remont wiaduktu na ul. Traktorzystów w Ursusie. Prace maja potrwać pół roku.

W nocy z 11 na 12 kwietnia ulica Traktorzystów zostanie zamknięta. Z ruchu zostanie wyłączony odcinek od skrzyżowania z ul. Jagieły i ul. Wojciechowskiego do przejścia dla pieszych na wysokości PKP Ursus. Utrudnienia wystąpią również na ulicy Cierlickiej, która przebiega pod wiaduktem. Drogowcy zamkną jezdnie w kierunku ul. Kościuszki. Ruch sterowany sygnalizacja świetlną będzie odbywał się wahadłowo na drugiej jezdni.

W ciągu remontu wykonawcy całkowicie zamkną dla ruchu ul. Cierlicką na dwa weekendy. Po raz pierwszy by zdemontować wiadukt, a następnie by postawić nową konstrukcję.

Remont wiaduktu na ul. Traktorzystów miał rozpocząć się w ubiegłym roku. Drogowcy postanowili przesunąć termin z powodu ograniczeń w ruchu pociągów podmiejskich. W tym czasie trwał remont przejść podziemnych we Włochach i Ursusie.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,5 mln złotych. Prace mają zakończyć się pod koniec września.

Poniżej zamieszczamy trasy wyznaczonych objazdów:
– od strony Piastowa: ul. Warszawską – ul. Gierdziejewskiego – ul. Posag Siedmiu Panien – ul. Szamoty;
– od strony ul. Wojciechowskiego: ul. Jagiełły – ul. Lalki – ul. Gierdziejewskiego – ul. Posag Siedmiu Panien – ul. Szamoty;
– od ul. Cierlickiej: przez rondo do ul. Gierdziejewskiego – ul. Posag Siedmiu Panien – ul. Szamoty;
– od strony Włoch: ul. Szamoty – ul. Posag Siedmiu Panien – ul. Gierdziejewskiego – ul. Warszawską w stronę Piastowa lub ul. Gierdziejewskiego przez rondo w stronę ul. Cierlickiej lub przez rondo w ul. Lalki w stronę ul. Wojciechowskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.