Uroczysty noworoczny koncert w Pruszkowie

Pruszków

Uroczyste noworoczne koncerty w Pruszkowie to już tradycja. Nie inaczej będzie tym razem. 1 stycznia w kościele św. Kazimierza wystąpi Orkiestra Kameralna Leopoldinum.

W ten sposób mieszkańcy Pruszkowa przywitają Nowy Rok po raz szósty. – Koncert odbędzie się w gościnnych murach kościoła św. Kaziemierza. Zagra wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum. Repertuar jest bardzo ciekawy. Ropoczniemy „Czterema porami roku” Vivaldiego. Mamy nadzieję, że muzycy zrobią furorę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców – mówi Witold Konieczny z biura promocji pruszkowksiego urzędu miasta.

Tego wieczora usłyszymy także kompozycje Chopina, Dvoraka, Kreislera, Karłowicza oraz standardy muzyki popularnej i filmowej. Początek o godz. 19.30.

Orkiestra Leopoldinum powstała w 1978 roku, nawiązując nazwą do jednego z najcenniejszych zabytków architektury barokowej w Europie Środkowej, słynącej ze znakomitej akustyki Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Dyrektorem artystycznym zespołu jest altowiolista Hartmut Rohde, profesor w Universität der Künste w Berlinie oraz w Royal Academy of Music w Londynie, założyciel Mozart Piano Quartet.
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.