Urbs Nova przyznane

Pruszków

Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński wręczył statuetki Urbs Nova. To wyróżnienie przyznawane za wkład w rozwój miasta. Kto otrzymał je w tym roku?

W kategorii „Działalność społeczna” statuetka przypadła Stowarzyszeniu Forum Pruszków, znanemu naszym czytelnikom m.in. z organizowania pokazów filmowych. W uzasadnieniu władze miasta podkreśliły, że wyróżnienie przyznano za „umiejętność łączenia mieszkańców Pruszkowa, za niespożytą aktywność w inicjowaniu lokalnych wydarzeń oraz za otwartość na współpracę ze wszystkimi środowiskami”.

Za wkład w rozwój gospodarczy i za kultywowanie zapoczątkowanej w 1848 roku rodzinnej historii Szkółek Żbikowskich, będącej przykładem gospodarczej aktywności pruszkowian oraz za dbałość o pamięć lokalną, nagrodzony został Wojciech Hoser.

Kolejna tegoroczna laureatka to Barbara Kącka, uhonorowana za wybitne osiągnięcia pedagogiczne, opiekę nad rodzinami dysfunkcyjnymi i patologicznymi oraz za budowanie autorytetu i wzoru dla współpracowników, uczniów i ich rodziców.

Aż trzy statuetki przyznano w kategorii „Kultura”. Otrzymali je Jerzy Blancard za dorobek graficzny, rysowanie przemijającego Pruszkowa za upamiętnianie jego widoków oraz pracę społeczną w Pruszkowskim Towarzystwie Kulturalno-Naukowym; Tadeusz Hubert Jakubowski za dorobek publicystyczny będący skarbnicą wiedzy o dawnym Pruszkowie i życiu jego mieszkańców oraz za doskonały dar obserwowania ludzi i otaczającej nas rzeczywistości; Miejski Ośrodkek Kultury za długie lata wytrwałości w działaniu na niwie kultury, za rozwijanie pasji i zainteresowań pokoleń pruszkowian oraz za możliwość przeżywania wzniosłych chwil ze sztuką.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.