Uratowali życie 25-latkowi

Region

Grodziscy policjanci, około godziny 05.00 podczas patrolu zauważyli leżącego na klatce schodowej mężczyznę. Okazało się, że jest wychłodzony. Na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził u 25-letniego Mariusza Z. wychłodzenie organizmu i zabrał go do szpitala. Kolejna osoba uniknęła zamarznięcia.

Gwałtowny spadek i wahania temperatury oraz związane z tym wychłodzenie mieszkań i domów to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Zwłaszcza tych, którzy nie mają gdzie się schronić w czasie zimy. Grodziscy policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby starsze, często bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112, a także do Straży Miejskiej lub Pogotowia Ratunkowego.
 
Każdego roku, w naszym kraju odnotowywane są przypadki śmierci osób samotnych i bezdomnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym.
 
Pamiętaj – 997 i 112 z telefonów komórkowych to telefony, które mogą ocalić ludzkie życie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.