Uporządkują tereny parkingowe

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim trwają przygotowania do uporządkowania obszarów, na których kierowcy parkują pojazdy. Które miejsca zostaną „odnowione”?

Pierwszy teren jaki grodziski magistrat postanowił odmienić to parking przy ul. Kilińskiego znajdujący się przed dawnym „Kinem Wolność”. Obecnie pełno jest tam dołów i nierówności oraz fragmentów starych posadzek, przez co obszar nie jest przyjazny mieszkańcom.

Włodarze planują zmienić obecny stan sytuacji. – Teren uporządkujemy i będzie można z niego korzystać jak z parkingu. Jest to obszar porozbiórkowy, gdzieniegdzie widać jeszcze resztki posadzek po rozebranym budynku. Znacząco wpłynie to na komfort parkowania w tym miejscu – informuje Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Wspomniany obszar zostanie utwardzony – dodaje.

Kolejnym miejscem, które zostanie zrewitalizowane to plac pomiędzy pocztą przy ul. 1 Maja a Willą Foksal znajdujący się w pobliżu torowiska PKP. Piaszczysty i nierówny teren zyska nową, utwardzoną nawierzchnię. Ponadto powstanie parking z prawdziwego zdarzenia przy ul. Piaskowej. Inwestycja pozwoli na zwiększenie ilości miejsc postojowych w rejonie przystanku Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Nawierzchnia będzie wykonana z kostki betonowej, a cały teren zostanie oświetlony.

Podobna inwestycja, do tych które mają zostać zrealizowane przy ul. Kilińskiego i 1 Maja, została już wykonana w rejonie ul. Sienkiewicza w pobliżu budowanego centrum handlowego. Naprawiono stare chodniki, a całość utwardzono tłuczniem.

Kiedy inwestycje zostaną zrealizowane? Póki co, trudno dokładnie określić. Należy czekać na ogłoszenie przetargu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.