Umowa z SARP podpisana

Michałowice

W poniedziałek władze gminy Michałowice podpisały umowę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, które ma pomóc gminie w ocenie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania terenu obok urzędu.

Teren, o którym mowa został przejęty od Agencji Nieruchomości Rolnych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ma tam powstać kompleks edukacyjny. Działka jest duża, nie dziwi wiec fakt, że władze gminy chcą poznać możliwości jej wykorzystania. – Chcemy rozbudować kompleks edukacyjny w gminie Michałowice. Mamy miejsce, gdzie możemy to zrobić. Duża 3-hektarowa działka, która jest naszą własnością. Jesteśmy przekonani, że chcemy żeby ta rozbudowa była poprzedzona konkursem. Konkursem, który dotyczy całego terenu, który jest wokół urzędu gminy. Chcemy żeby została opracowana dobra koncepcja, która pomoże nam zobaczyć ciekawe, innowacyjne, na miarę XXI wieku, rozwiązania dla tego terenu, ale jednocześnie chcemy zbudować przedszkole. Jest to nasza pierwsza i doraźna potrzeba, która jest spowodowana tym, że dzieci w przedszkolu w Michałowicach spędzają swoje dni w budynku, który jest bardzo wyeksploatowany – zaznaczyła na podpisaniu umowy Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Podpisanie umowy ze Stowarzyszenie Architektów Polskich to pierwszy krok do realizacji inwestycji. W kwietniu urząd chce ogłosić konkurs na przygotowania koncepcji. Jego rozstrzygnięcie ma nastąpić we wrześniu, a w październiku wybrana zostanie najlepsza koncepcja.

Samo przedszkole na terenie Reguł ma być gotowe do końca 2020 r. Placówka w Regułach miałaby przejąć dzieci z przedszkola w Michałowicach, które również jest przewidziane do rozbudowy. W listopadzie bieżącego roku gmina chce ogłosić konkurs na przygotowanie konkurs na projekt przedszkola w Michałowicach. Sama realizacja prac ma się zakończyć w terminie, który pozwoli na powrót przedszkolaków do placówki we wrześniu 2021 r.

– Działając sprawnie jesteśmy w stanie w ciągu 2,5 roku mieć dwa wspaniałe nowoczesne przedszkola. Niezagęszczone, miłe dla dzieci przedszkola. Po zakończeniu każde przedszkole będzie miało po siedem oddziałów, to pozwoli na przyjęcie dodatkowej setki dzieci – zaznaczyła wójt Pachecka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Umowa z SARP podpisana”

  1. robot pisze:

    Grabka to był dobry wójt. Niech pani nie zmarnuje swojej szansy. Że pani potrafi zadbać o wlasny wizerunek i glosy to już wiadomo. Poprzeczka nisko nie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły