Umowa podpisana, budowa parkingu niebawem wystartuje

Pruszków

Parking przy pruszkowskim dworcu kolejowym znacznie się powiększy. Władze miasta podpisały już umowę na budowę czterokondygnacyjnego parkingu naziemnego. Roboty powinny ruszyć już niebawem.

O tym jak ciężko jest znaleźć miejsce w rejonie dworca PKP w Pruszkowie nie trzeba chyba nikomu przypominać. Samochody są dosłownie wszędzie. Przechodnie często narzekają, że auta blokują w tym rejonie chodniki, i to tak, że niekiedy trzeba chodzić po ulicy.

Ta sytuacja ma się zmienić. Wszystko dzięki budowie wielopoziomowego parkingu w miejscu istniejącego dziś parkingu Park&Ride. W miniony piątek 3 listopada władze Pruszkowa podpisały umowę z wykonawcą prac budowlanych firmą Strabag.

Niebawem wykonawca ma zostać wprowadzony na plac budowy. – Czekamy jeszcze tylko na zgodę PKP i będziemy wprowadzać wykonawcę. Myślę, że nastąpi to niebawem – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Parking, który powstanie przy ul. Sienkiewicza będzie miał cztery kondygnacje z dodatkowym poziomem umożliwiającym parkowani aut na dachu obiektu. Pomieści 474 pojazdów, z czego 392 miejsca przeznaczone będą na samochody osobowe, 10 miejsc zostanie zadedykowanych motocyklom, a kolejne 72 miejsca zostaną przeznaczone dla rowerów. Wjazd i wyjazd zlokalizowany będzie od strony ulicy Sienkiewicza.

Koszt tej inwestycji to 16 mln zł, z czego blisko 80 proc. to środki unijne. Kierowcy z nowego parkingu będą mogli korzystać już 30 września 2018 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.