Umowa na remont targowiska podpisana

Brwinów

Władze gminy Brwinów podpisały umowę z wykonawcą przebudowy targowiska w centrum miasta. W pierwszej kolejności zadaniem firmy będzie przygotowanie projektu.

Można powiedzieć, że to kropka nad „i” wielomiesięcznych przygotowań do rozpoczęcia tej inwestycji. Podpisanie umowy poprzedził nie tylko przetarg na wykonanie prac, ale też konsultacje z handlarzami i mieszkańcami. Na realizację przedsięwzięcia udało się uzyskać dotację w wysokości prawie 1 mln zł. Przygotowana została również wstępna koncepcja architektoniczna. Teraz na jej bazie powstanie projekt budowlany.

– Umowa podpisana przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego obejmuje zaprojektowanie całego targowiska i budowę jego części od ul. Armii Krajowej wraz z budynkiem administracji i ogólnodostępną toaletą. W ubiegłym roku powstała koncepcja modernizacji targowiska miejskiego. W  przeprowadzonych konsultacjach uczestniczyli zarówno właściciele sąsiadujących z targowiskiem działek, jak i kupcy handlujący na tym terenie. Pozytywnie odnieśli się do planowanych zmian, zgłaszając przy okazji swoje uwagi i postulaty – informuje Monika Miziołek z biura promocji urzędu gminy w Brwinowie.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa pod koniec tego roku. Rozpoczęcie drugiego i trzeciego etapu (przebudowy południowej części targowiska od strony Rynku i budowy nowych pawilonów) nastąpi nie wcześniej niż w 2019 r. – Wtedy handel zostanie przeniesiony tymczasowo na teren dawnej Drzewotechniki, a targowisko stanie się placem budowy – zaznacza przedstawicielka brwinowskiego urzędu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.