Umowa na projekt „Kościucha” podpisana

Pruszków

Kolejny ważny krok do budowy nowej siedziby Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. W poniedziałek podpisano umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Formalności dopełniono na terenie szkoły. – Na początku roku ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowej siedziby LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. Starosta Maksym Gołoś i Wicestarosta Krzysztof Rymuza w silnej asyście Radnych Powiatu i Dyrekor szkoły podpisali na terenie szkoły umowę na wykonanie dokumentacji. Komplet dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy ma zostać dostarczony najpóźniej do 3 grudnia 2018 roku – informuje pruszkowskie starostwo.

– Tak się składa, że podpisujemy tę umowę w dniu egzaminu maturalnego. Mam nadzieję, że nie będziemy długo czekać na ten moment, gdy następne roczniki licealistów zawitają w mury już nowego budynku Liceum im. Tadeusza Kościuszki – zaznaczył Maksym Gołoś, starosta powiatu pruszkowskiego.

Jakie założenia przyjęto na tym etapie? Inwestycja obejmuje wybudowanie nowej siedziby szkoły, zachowana zostanie jedynie hala sportowa. Budowa będzie prowadzona w kilku etapach, tak żeby zapewnić ciągłość funkcjonowania placówki. Zapalnowano rozbiórkę wyeksploatowanych budynków istniejących oraz wykonanie na terenie działki nowej infrastruktury komunikacyjnej (droga pożarowa, utwardzenia, miejsca parkingowe) oraz zaplecza sportowego (boiska, bieżnia, skocznia w dal, trybuna).

Co wiemy o samym nowym budynku „Kościucha”? – W poziomie parteru przewidziano: hol główny z portiernią i sklepikiem, zespół administracyjny, pracownie chemii, zaplecze sanitarne i techniczne. Zasadniczą część pozostałych kondygnacji nadziemnych stanowi część dydaktyczna obejmująca 18 sal lekcyjnych oraz pracownie fizyki, informatyki i językowe, łącznie 10. Na każdej kondygnacji nadziemnej zaprojektowano pomieszczenia sanitarne dla uczniów i oddzielne dla nauczycieli i osób niepełnosprawnych. Na poziomie 1. piętra usytuowano pokój nauczycielski z zapleczem i gabinetem zastępcy dyrektora. Na kondygnacji 2. piętra projektuje się aulę dla 250 osób   ze sceną, garderobami i zapleczem magazynowym. Na najwyższej kondygnacji budynku zaprojektowano planetarium z pomieszczeniem obsługi oraz przeszklony taras widokowy dla bezpośrednich obserwacji astronomicznych. W kondygnacji piwnic usytuowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz szatnie uczniów i pomieszczenia magazynowo-techniczne – czytamy w koncepcji, na bazie której powstanie projekt.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.