Umowa na park nad Mrowną podpisana

Grodzisk Maz.

Wkrótce ruszą prace związane z zagospodarowaniem parku nad Mrowną w Grodzisku Mazowieckim. W miniony wtorek podpisano umowę z wykonawcą.

Przetarg na realizację robót wygrała firma z Warszawy. Wartość inwestycji wynosi ponad 1,3 mln zł. Jej zakończenie planowane jest na koniec listopada tego roku. – Firma, która będzie modernizowała park wygrała również przetarg na realizację parku przy ul. Ordona. Jesteśmy mile zaskoczeni szybkim postępem prace i liczymy, że podobnie będzie przy realizacji tej inwestycji. Park przy rzece Mrownej to teren spacerowy, gdzie kiedyś mieszkańcy Grodziska przychodzili się kąpać. Chcemy aby to miejsce byłe przyjazne dla mieszkańców, jak również pacjentów pobliskiego szpitala – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Jak zmieni się ten teren? – Projekt przewiduje prace związane z aranżacją terenów rekreacyjnych, budowę ścieżek pieszych, biegowych i rowerowych, aranżację ścieżki tematycznej związanej z ekosystemem rzeki Mrownej, instalację elementów małej architektury oraz urządzeń umożliwiających aktywny wypoczynek. Zaaranżowane będzie też miejsce zabaw sensorycznych dla dzieci. Przewidziano również prace związane z pielęgnacją zieleni już istniejącej oraz nowymi aranżacjami i nasadzeniami – informuje grodziski urząd miasta.

– Zaczniemy od prac porządkowych, oczyszczenia terenu z samosiejek, krzaków i śmieci oraz usunięcia połamanych drzew. Wycinane będą drzewa, która są chore, uszkodzone i zagrażają zawaleniu. Część terenu jest zarządzana przez Lasy Państwowe, dlatego też wycinka będzie uzgadniana z leśnikiem. Zasadzimy kilkanaście tysięcy roślin głównie runa leśnego. Miejsce ma charakter lasu zlokalizowanego na skarpach rzeki, dlatego też rośliny zostały odpowiednio dobrane przez architektów, tak aby nie zakłócać tego środowiska – mówi Marek Brandys, właściciel firmy Baobab, która przeprowadzi prace.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.