Umowa na dofinansowanie akademii podpisana

Grodzisk Maz.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże 11 mln zł na budowę akademii Legii na pograniczu Urszulina i Książenic. Strony podpisały umowę na dofinansowanie inwestycji.

Budowa akademii Legii to jeden z priorytetów właściciela klubu Dariusza Mioduskiego. Swego czasu mówiło się, że ośrodek stołecznego klubu powstanie w Sulejówku, jednak ostatecznie zdecydowano się na lokalizację na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Zatrudnienie na stanowisku trenera Romeo Jozaka pokazuje, że Legia szukała człowieka, który ma doświadczenie w zakresie pracy z młodzieżą i tworzenia akademii. Przez lata Chorwat był szefem cenionej kuźni talentów Dinama Zagrzeb.

Wydaje się, że kolejny istotny krok w drodze do powstania ośrodka Legii został wykonany. Spółka (APL) odpowiedzialna za realizację projektu podpisała z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę na dofinansowanie w kwocie 11 mln zł. Środki pochodzące z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zostaną przekazane na inwestycję w latach 2017-2018.

Na 15 hektarach terenów na pograniczu Urszulina i Książenic powstanie osiem pełnowymiarowych boisk. Mistrz Polski będzie miał do swojej dyspozycji kompleks badawczo-rozwojowy z wysokiej klasy ośrodkiem treningowo-szkolnym, którego koncepcja powstała w oparciu o obserwacje podobnych obiektów w całej Europie. Prawdopodobnie z części infrastruktury będą mogły korzystać również lokalne kluby.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.