Umowa na budowę szkoły podpisana

Pruszków

Dobra informacja dla mieszkańców pruszkowskiej dzielnicy Bąki. 5 kwietnia podpisano umowę na budowę szkoły podstawowej, która ma powstać przy ul. Jarzynowej.

Można powiedzieć, że w końcu udało się. Prezydent Pruszkowa i przedstawiciele wykonawcy inwestycji podpisali stosowne dokumenty, a więc można przystąpić do realizacji zadania. Tym samym zakończył się formalny etap całej sprawy.

Mieszkańcy dzielnicy Bąki niecierpliwili się. Pojawiały się kolejne informacje o budowie kompleksu oświatowego, jednak nie zawsze były najlepsze. Miasto już w sierpniu ubiegłego roku ogłosiło przetarg, który nie został rozstrzygnięty. Dlaczego? Powodem były zbyt duże oczekiwania firmy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Kolejne postępowanie odbyło się w październiku i pojawiły się kolejne niedogodności. Firmy nie dostarczyły kompletu dokumentów, co sprawiło, że proces weryfikacji ofert wydłużył się. Szczęśliwym finałem był grudzień, kiedy wyłoniono wykonawcę.

Miasto dopełniło już wszystkich formalności. – Podpisałem umowę z firmą SKANSKA S.A. Oddział Budownictwa Ogólnego w Warszawie na budowę szkoły podstawowej w dzielnicy Bąki. Jest to dla mnie historyczne wydarzenie – kolejna, bardzo duża inwestycja oświatowa, odkąd zostałem prezydentem Pruszkowa – poinformował na facebook’u Jan Starzyński.

Skanska S.A. za realizację zadania zainkasuje prawie 35 mln zł. Dzielnica Bąki zyska przedszkole i żłobek, które powstaną w jednym budynku. Placówki pomieszczą 250 dzieci, a powierzchnia zabudowy wyniesie 2,6 tys. mkw. Wokół budynku pojawią się place zabaw, parkingi, zieleńce oraz elementy małej architektury. Z kolei szkoła podstawowa zajmie niemal 3,5 tys. mkw. Planowana jest budowa dwóch boisk sportowych, a także bieżni i miejsca do skoków w dal.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.