Ulice zostaną oświetlone

Grodzisk Maz.

Kilka ulic na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki zyska oświetlenie. Urząd liczy, że wszystkie prace uda się wykonać do końca roku.

Wielokrotnie podkreślamy istotę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ogromną rolę w tym względzie odgrywa oświetlenie, które zarówno pieszym jak i kierowcom ułatwia poruszanie się w porze nocnej. Problem w tym, że lampy nie są zamontowane na wszystkich ulicach.

Dotyczy to także kilku dróg w gminie Grodzisk Mazowiecki. Urząd postanowił zająć się sprawą i realizuje ją etapami. Tak naprawdę trzeba położyć „wisienkę na torcie”. Gmina ma gotowe projekty i przedmiary robót, a więc pozostało je zrealizować. Grodzisk ogłosił przetarg na wykonawcę budowy oświetlenia na poszczególnych ulicach. 

Gdzie pojawią się lampy? Na liście znalazły się: ul. Willowa, ul. Słonecznikowa i ul. Borówkowa w Grodzisku Mazowieckim, ul. Przesmyk w Kałęczynie, ul. Platanowa w Czarnym Lesie, ul. Orla w Opypach oraz ul. Krajobrazowa w Kozerach. W niektórych przypadkach oświetlenie zostanie zamontowane na istniejących słupach, zaś w pozostałych konieczna jest ich budowa m.in. na Platanowej. 

Z pewnością mieszkańcy wspomnianych ulic są zadowoleni z takiego obrotu spraw, jednak muszą wykazać się cierpliwością. Prace związane z budową oświetlenia powinny zakończyć się do 30 grudnia br. Grodziski urząd na oferty od potencjalnych wykonawców czeka do 12 sierpnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.