Ulica Helenowska do remontu

Region

O zniszczonych chodnikach na ul. Helenowskiej pisaliśmy już w ubiegłym roku. Kiedy rozbudowywano Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, zniszczeniu uległy chodniki po przeciwnej stronie ulicy. Czytelnicy alarmują, że chociaż dokonano naprawy w jednym miejscu, to dalej chodnik jest nadal zniszczony.

Jedna z naszych czytelniczek napisała do nas oburzona, że chodnik w tym miejscu naprawiono krótko przed wyborami tylko dlatego, że w pobliżu znajdował się plakat wyborczy prezydenta Jana Starzyńskiego. „Czy na wymianę następnych płytek chodnikowych będziemy czekali do następnych wyborów?” – pyta.

Wiceprezydent Andrzej Kurzela uspokaja mieszkańców ul. Helenowskiej. Chodnik naprawiono w tym miejscu dlatego, że stan jego nawierzchni zagrażał bezpieczeństwu pieszych. – Nie chcemy jednak wykonywać zbyt wielu doraźnych napraw, gdy cała ul. Helenowska przeznaczona jest do remontu – mówi wiceprezydent. Jak nas poinformował, gmina zarezerwowała w tegorocznym budżecie 1 mln 416 tys. zł na remont ul. Helenowskiej. – Ulica zostanie wyremontowana, zarówno jezdnia, jak i chodniki – mówi Andrzej Kurzela. – Jest szansa, że w tym roku uda się wyremontować ją na całej długości. Kwota jaką na ten cel przeznaczyliśmy, powinna na to pozwolić. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.