Ułatwienia w komunikacji, czyli tańsza II strefa?

Region

Stołeczni radni chcą wprowadzić ułatwienia w korzystaniu z transportu miejskiego. Prawdopodobnie od 1 września bilety na II strefę będą tańsze, ale to tylko jedna z proponowanych zmian. Czego jeszcze mogą spodziewać się pasażerowie?

Osoby dojeżdżające do Warszawy podkreślają, że dysproporcje w cenach biletów na I i II strefę zbyt duże. Podróżujący po Warszawie za miesięczne doładowanie karty miejskiej płacą 110 zł, a za trzymiesięczne 280 zł. Z kolei dojeżdżający z II strefy już 210 zł, a w drugim przypadku 536 zł. Pasażerowie życzyliby sobie, żeby różnice nie były aż tak duże.

Sprawą postanowili zająć się stołeczni radni, którzy szykują komunikacyjną rewolucję. – Przywiązując wielką wagę do jakości transportu miejskiego, Rada m.st. Warszawy szuka rozwiązań, które uczynią korzystanie z niego łatwiejszym i bardziej przyjaznym. Dlatego – ze wsparciem Prezydenta m.st. Warszawy – zamierzamy wprowadzić ułatwienia w korzystaniu z transportu miejskiego – napisali radni w stanowisku przyjętym podczas styczniowego posiedzenia Rady Miasta.

Jedna z propozycji dotyczy zmniejszenia różnicy „w cenie biletów długookresowych obejmujących strefę podmiejską do półtorakrotności ceny odpowiednich biletów miejskich”. Kolejna zakłada stuprocentową ulgę dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Radni planują także „umożliwienie podróżowania kolejami aglomeracyjnymi na terenie Warszawy na podstawie wszystkich biletów komunikacji miejskiej”. Wśród propozycji pojawiło się wprowadzenie biletów trzydniowych, grupowych dla młodzieży oraz konferencyjnych.

Warto podkreślić, że za stanowiskiem głosowało 35 radnych, a 20 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw. Wszystko wskazuje na to, że na komunikacyjną rewolucję nie trzeba będzie długo czekać. – Zamierzeniem Rady jest wprowadzenie powyższych zmian możliwie szybko. Rozumiejąc, że będzie to wymagało zmian uchwał, umów i wielu dostosowań, uważamy, że właściwym terminem wdrożenia naszych zamierzeń jest 1 września bieżącego roku – czytamy w stanowisku Rady Miasta.

O szczegóły postanowiliśmy zapytać Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, jednak zostaliśmy odesłani do stołecznego ratusza. – Szczegóły zostaną przedstawione podczas konferencji prasowej, która odbędzie się we wtorek – usłyszeliśmy w biurze prasowym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.