Ul. Wiewiórki i Ślusarska do przebudowy

Grodzisk Maz.

To ulice, które znajdują się w centrum Grodziska Mazowieckiego. Są to drogi o nawierzchni tymczasowo utwardzonej lub gruntowej. Wkrótce ma się to zmienić.

Ul. Wiewiórki jest jednokierunkowa i odchodzi od Radońskiej. Natomiast Ślusarska to droga jednokierunkowa, która łączy ul. Batorego z Radońską. Choć znajdują się w centrum miasta to ich stan, delikatnie mówiąc, nie jest najlepszy. Wielokrotnie przebudowywano tam wodociągi i gazociągi. Obecnie nadal brakuje odwodnienia.

Jakie są plany, by zmienić obecny stan? Na obydwu ulicach przewiduje się wykonanie systemu odwodnienia ulic oraz odtworzenia konstrukcji nawierzchni z kostki betonowej o kolorze szarym i grubości ośmiu centrymetrów. Zjazdy i wjazdy zostaną dopasowane do szerokości istniejących bram. Wykonanie nawierzchni poza granicami pasa drogowego (przebudowa istniejących wjazdów na posesje) zostanie przeprowadzone wyłączne za zgodą właściciela posesji.

W dokumentach znalazł się zapis, który mówi o tym, że nie dopuszcza się spływu wód opadowych z pasa drogowego na posesje. W razie wystąpienia różnic wysokościowych wykonawca będzie musiał rozwiązać ten problem indywidualnie przy użyciu odpowiednich technik brukarskich. W ramach inwestycji przewiduje się, że odwodnienie ulic będzie zrealizowane do istniejącej w ul.Radońskiej sieci kanalizacji deszczowej poprzez dodatkowe odcinki kanałów zbierających wodę z wpustów deszczowych i ciągów odwodnienia liniowego.

Ze względu na wąskie pasy drogowe i dużą ilość uzbrojenia pod ziemią wykonawca będzie musiał prowadzić prace ze szczególną ostrożnością, nawet ręcznie.

Inwestycja ma zostać zrealizowana najpóźniej do 31 października 2017 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.