Ul. Obrońców Pokoju zostanie oddana wcześniej

Pruszków

Z powodu nietypowego „znaleziska” przebudowa ul. Obrońców Pokoju w Pruszkowie została wstrzymana na kilka tygodni. Problemy zostały zażegnane i jak twierdzą urzędnicy, droga będzie oddana do użytku wcześniej niż przewidują to zapisy w umowie.

Niestety mieszkańcy tej ulicy musieli uzbroić się w cierpliwość i nieco dłużej poczekać na swoją kolej. Jej przebudowa odwlekała się w czasie z powodu innych inwestycji, głównie chodziło o budowę nowego osiedla mieszkaniowego oraz kamienicy, którą przeprowadziło Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Po wielu latach, w październiku ubiegłego roku rozpoczęły się prace na ul. Obrońców Pokoju.

Pierwszym etapem robót było wykonanie kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. Niestety kilkanaście dni po wbiciu pierwszej łopaty nad przebudową zawisły czarne chmury. Okazało się, że w drodze jest niezinwentaryzowany murowany kanał o dużej średnicy z lat pięćdziesiątych. Wtedy nie było wiadomo czy budowa zakończy się zgodnie z terminem określonym w dokumentach, choć urzędnicy twierdzili, że czerwiec 2016 r. to nieprzekraczalna data wykonania nowej nawierzchni.

Co w tej chwili dzieje się na „placu budowy”? – Po przerwie zimowej prace zostały wznowione. Obecnie wykonawca kończy kanalizację sanitarną i deszczową. Bardzo możliwe, że już w przyszłym tygodniu przystąpi do budowy nawierzchni. Co prawda umowny termin oddania drogi do użytku to koniec czerwca, ale z pewnością wszystko zostanie zrobione przed tą datą – mówi Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Także uporaliśmy się z wcześniejszymi problemami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.