Ul. Daszyńskiego z czasową organizacją ruchu

Pruszków

W środę, 27 stycznia została zmieniona organizacja ruchu na ul. Daszyńskiego w Pruszkowie. Zmiany wprowadzono na czas prac budowlanych przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana.

Niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców wzbudziła nowa organizacja ruchu na ul. Daszyńskiego od strony ul. Kościuszki. Zgłosiło się do nas wielu czytelników z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. – Od środy, 27 stycznia na ul. Daszyńskiego postawiono nowe znaki, które zmieniają organizację ruchu na ok. 50-metrowym odcinku. Jaki był tego cel? – pisze czytelnik Marcin.

Dotychczas na pruszkowskiej ul. Daszyńskiego obowiązywał ruch jednokierunkowy. Obecnie od strony wjazdu z ul. Kościuszki, na krótkim fragmencie, ruch odbywa się obustronnie. – Zmiany zostały wprowadzone z powodu trwających prac budowlanych przy liceum im. Tomasza Zana. Chodzi o to, aby pojazdy ciężarowe miały łatwy dojazd na plac budowy i nie musiały jechać przez całą długość ul. Daszyńskiego tylko mogły cofnąć się do ul. Kościuszki. Dzięki temu nie niszczą nam kilometra nawierzchni, tylko ok. 50 metrów – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Dodatkowo wprowadziliśmy zakaz postoju i zatrzymywania się na wspomnianym odcinku, aby duże pojazdy ciężarowe miały możliwość manewrowania na tej wąskiej uliczce – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.