Ukradli telefony i ukryli w kratce wentylacyjnej

Michałowice

Policjanci z Michałowic ustalili i zatrzymali 4 pracowników firmy, którzy okradli magazyn z telefonów komórkowych. W wyniku kradzieży firma poniosła starty w wysokości ponad 12 tys. zł.

Kilka dni temu do komisariatu w Michałowicach zgłosił się pracownik firmy zajmującej się dystrybucją sprzętu elektronicznego, który zgłosił, że jeden z pracowników prawdopodobnie dokonuje kradzieży telefonów komórkowych. Policjanci zatrzymali 21-letniego obywatela Ukrainy podejrzewanego o kradzież. Prowadzone w sprawie czynności operacyjne doprowadziły do wytypowania kolejnych sprawców przestępstwa.

Trzech obywateli Ukrainy, w wieku 25 i 30 lat zostało zatrzymanych. W mieszkaniu jednego z nich policjanci ujawnili skradziony telefon. Dwa telefony znalazły się w kratce wentylacyjnej budynku, w którym mieszkali zatrzymani. Kolejny telefon pochodzący z kradzieży, został wydany dobrowolnie przez 25-latka, który otrzymał go na „przechowanie” – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zarzut kradzieży wspólnie i w porozumieniu usłyszeli 21-, 25- i 30-latek. Czwarty z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze świadka, na okoliczność „przechowania” skradzionego telefonu. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Odzyskane mienie wróciło do firmy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.