Ukradli motorower i oddali go do skupu złomu

Grodzisk Maz.

Ci mężczyźni liczyli na łatwy zarobek. 42-letni Jacek R. i 48-letni Ireneusz G. dokonali kradzieży m.in. dwóch motorowerów. Jeden z pojazdów grodziscy policjanci znaleźli na skupie złomu.

Do zdarzenia doszło na terenie Grodziska Mazowieckiego. Wszystko zaczęło się od tego, że jedna z pokrzywdzonych osób zgłosiła na policję włamanie do komórki. Według informacji miały zniknąć z niej dwa motorowery, a także różne części do nich i zwój miedzi. Poszkodowany właściciel wycenił przemioty na 1 tys. zł.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że jeden ze skradzionych motorowerów znajduje się na skupie złomu. Zatem ustalenie osoby podejrzanej o kradzież nie było trudne… – Policjanci na miejscu zabezpieczyli wskazany motorower i ustalili osobę, która go dostarczyła. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze pojechali pod adres podejrzanego mężczyzny i zatrzymali 42-latka. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili i zatrzymali także 48-letniego wspólnika zatrzymanego – poinformowała asp. szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Grozi im za to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.