Ukradła samochód i schowała się w domu brata

Region

Policjanci z Raszyna zatrzymali 51-lenią kobietę, która ukradła kluczyki i samochód. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

51-letnia Grażyna G. w miejscowości Raszyn-Rybie wynajmowała pomieszczenia dla pracowników budowlanych. Zgodnie z umową należności za wynajem miały spływać na jej konto najpóźniej do 10-tego każdego miesiąca. Tym razem kobieta zażądała zapłaty we wcześniejszym terminie. Wynajmujący kwatery mężczyźni próbowali wytłumaczyć, że w danej chwili nie są w stanie uregulować należności. Jednak Grażyna G. wymówiła im lokale ‘od zaraz”.

Mężczyźni poprosili swojego znajomego o przyjazd samochodem i pomoc w zabraniu posiadanych rzeczy. Kobieta wykorzystała moment, gdy mężczyźni odeszli od pojazdu i zabrała pozostawione w nim kluczyki. Właściciel niezwłocznie powiadomił ochronę terenu o całym zajściu i dodatkowo wezwał policję.

Zanim wezwane służby dotarły na wskazany adres, Grażyna G. wsiadła do samochodu i odjechała w nieznanym kierunku. Okazało się jednak, że auto, które ukradła jest wyposażone w gps, dzięki czemu błyskawiczne udało się ustalić położenie samochodu.

Dzięki uzyskanym danym policjanci szybko wytypowali miejsce, w którym może znajdować się skradziony pojazd. Gdy zjawili się na jednej z posesji w Raszynie w garażu znaleźli uprowadzone auto. Okazało się, że samochód ma uszkodzony tylni reflektor. Mimo wielokrotnego pukania do drzwi domu nikt nie otwierał drzwi. Funkcjonariusze postanowili skontaktować się z właścicielem posesji, który kilka minut po otrzymaniu informacji zjawił się na miejscu. Okazało się, że jest on bratem Grażyny G. Kobieta natomiast przez cały czas siedziała w domu i nie reagowała pukanie i polecenia policjantów.

W trakcie rozmowy 51-latka uparcie twierdziła, że nie ukradła ani kluczyków, ani samochodu a na posesje brata dotarła piechotą. Grażyna G. została zatrzymana, za kradzież samochodu grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.