Ukradł auto i spowodował kolizję

Region

29-letni Sebastian K. ukradł auto swojej siostrze i spowodował kolizję. Dodatkowo mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W trakcie patrolu funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy zwrócili uwagę na samochód jadący bez włączonych świateł. Kierowca, co jakiś czas przyspieszał i zwalniał bez ważnego powodu. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli. Kierujący samochodem 29-latek nie reagował na polecenia policjantów i nie chciał się zatrzymać. W pewnym momencie przyspieszył i stracił panowanie nad kierownicą. W efekcie jego samochód zderzył się z innym zaparkowanym pojazdem.

Policjanci w trakcie rozmowy z Sebastianem K. wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie wykazało, że zatrzymany ma 1,3 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że 29-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony w październiku 2010 roku.

W takcie wykonywania czynności do komendy zgłosiła się siostra Sebastiana K. Kobieta powiedziała, że jej brat ukradł należący do niej samochód.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnych pomieszczeniach. Teraz 29-latek usłyszy zarzuty dotyczące popełnionych przestępstw i kolizji. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.