Ukradł 240 litrów paliwa

Region

Funkcjonariusze z Żabiej Woli zatrzymali kierowcę, który ukradł z jednej z miejscowych stacji benzynowych 240 litrów paliwa. 28-letni mężczyzna przyznał się jeszcze do 6 podobnych kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z Żabiej Woli otrzymali informację od funkcjonariuszy z sąsiedniej jednostki o zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. Okazało się, że w ostatnim czasie doszło do podobnej kradzieży na jednej z miejscowych stacji paliw. Wtedy łupem padło 60 litrów paliwa. Potencjalny złodziej poruszał się czarnym BMW. Jeden z zatrzymanych mężczyzn został rozpoznany przez pracowników stacji.

W trakcie prowadzenia czynności na okradzionej stacji funkcjonariusze dowiedzieli się o kolejnej kradzieży, której nie zgłoszono jeszcze na policję. Mundurowi zabezpieczyli nagrania monitoringu, z których wynikało, że kilka dni wcześniej ten sam kierowca również ukradł paliwo ze stacji. W jednostce policji znajdowały się już dwa wcześniejsze zgłoszenia dotyczące kradzieży z tej stacji zgłoszone w lipcu i sierpniu. Wszystkie przesłanki wskazywały, że ich sprawcą jest ta sama osoba. Dodatkowo funkcjonariusze z Radziejowic potwierdzili 3 identyczne kradzieże paliwa na swoim terenie.

Zatrzymany 28-letni Damian S. przyznał się do wszystkich 7 przestępstw i dobrowolnie poddał się karze. Funkcjonariusze ustalają, jaki udział w dokonanych kradzieżach miał drugi z zatrzymanych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.