Ujawnili 2 mln nielegalnych papierosów

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali do kontroli pojazd marki iveco. Podróżujących nim pięciu mężczyzn przewoziło kartony z paczkami papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze dotarli również do magazynu gdzie ujawnili znaczną ilość wyrobów tytoniowych.

Cała sprawa rozpoczęła się kilka dni temu od kontroli drogowej w Grodzisku Mazowieckim około godz. 2.00. Policjanci zwrócili uwagę na samochód, który na widok ich radiowozu raptownie skręcił w jedną z ulic. Postanowili zatrzymać dostawcze iveco do kontroli. Po wylegitymowaniu pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 44 lat jadących pojazdem, okazało się, że jeden z nich posiada przy sobie dwie fiolki z białym proszkiem. Ponadto pojazd był wypełniony po brzegi papierosami bez akcyzy – około milion sztuk. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Policjanci ustalili miejsce skąd pochodziły zabezpieczone wyroby tytoniowe. Gdy funkcjonariusze udali się do wskazanego magazynu ujawnili kolejne ponad milion sztuk gotowych papierosów, a także produkty do ich wytworzenia. Mężczyznom postawiono zarzuty paserstwa wyrobów akcyzowych. Dodatkowo 33-latek odpowie za posiadanie mefedronu. Sąd zdecydował o areszcie na okres 3 miesięcy dla wszystkich zatrzymanych.

Z tytułu nieopłaconego podatku skarb państwa stracił ponad milion złotych. Jak twierdzą policjanci sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejny zatrzymań.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.