Udawał policjanta i okradał ludzi

Region

Mundurowi z Pruszkowa zatrzymali 28-latniego mężczyznę, który udając policjanta okradał ludzi. Zatrzymany przyznał się również do popełnienia innych przestępstw. Ponadto w chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.

W ubiegłą sobotę funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy otrzymali zawiadomienie o kradzieży, której dokonał mężczyzna podający się za policjanta. Oszust zażądał od pokrzywdzonego okazania dokumentów i telefonu komórkowego. Gdy nastolatek posłusznie wyjął nakazane rzeczy 28-latek wyrwał je z rąk chłopca i uciekł. Następnego dnia w ten sam sposób okradł kobietę. W podobnych okolicznościach inna osoba straciła prawie 1000 złotych.

Mundurowi podjęli działania, które mogłyby pomóc w zatrzymaniu sprawcy kradzieży. We wtorkowy wieczór policjanci zatrzymali 28-letniego Marcina G. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i oszustw. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym 1 gram amfetaminy. Z trójki pokrzywdzonych dwie osoby wskazały 28-latka, jako sprawcę.

W trakcie rozmowy z policjantami Marcin G. opowiedział o kradzieżach, jakich dokonał na terenie Pruszkowa. Mężczyzna przyznał się do zabrania dwóch radioodtwarzaczy samochodowych, roweru i trzech skuterów. Pokrzywdzeni już wcześniej złożyli zawiadomienia o kradzieży pojazdów. Policja sprawdzi również informację o włamaniach do samochodów. W tych sprawach będzie toczyło się odrębne postępowanie.

Funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe aresztowanie Marcina G. Za wprowadzanie w błąd pokrzywdzonych 28-latkowi grozi kara da 8 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.