Uczniowie rozpoczynają nowy rok szkolny

Region

Wakacje minęły bardzo szybko, nadszedł czas powrotu do szkolnych ławek. Uczniowie naszego regionu rozpoczynają dziś nowy rok szkolny. Część w dopiero co wybudowanych, część w wyremontowanych placówkach.

Intensywnie nowy rok szkolny rozpoczyna się w Pruszkowie. – Od września w Pruszkowie będzie funkcjonowało dziewięć szkół podstawowych, w tym trzy szkoły z oddziałami integracyjnymi oraz jedna z oddziałami sportowymi. Ogółem do 228 klas będzie uczęszczało 5040 uczniów, a do 15 oddziałów gimnazjalnych (łącznie z klasami PG Nr 1) 404 uczniów. W stosunku do roku ubiegłego we wszystkich szkołach prowadzonych przez miasto Pruszków (łącznie z gimnazjum) będzie się uczyć o 640 uczniów więcej – informuje Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Po raz pierwszy uczniowie zasiądą w szkolnych ławach w nowej placówce przy ul. Jana Długosza. SP nr 5 przyjmie 420 dzieci. – W nowej szkole podstawowej mieści się 17 nowoczesnych pracowni lekcyjnych, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z zapleczem sanitarno-szatniowym, stołówka z pełnym zapleczem kuchennym, biblioteka z pracownią multimedialną, 2 świetlice. Ponadto uczniowie będą mogli korzystać z elementów małej architektury na terenie szkoły: murki oporowe, rampy, schodki, ławki oraz 2 boiska sportowe o nawierzchniach syntetycznych – wylicza wiceprezydent Landowski.

W Piastowie do szkół podstawowych i III klas gimnazjum rusza niemal 2,5 tys. uczniów, ponad 150 do Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Licealiści zasiądą też w szkolnych ławach pruszkowskich ogólniaków im. Tadeusza Kościuszki i Tomasz Zana.

Grodziscy uczniowie rozpoczynają dziś naukęw ośmiu szkołach podstawowych. W trzech z nich są oddziały gimnazjalnie. Łącznie to ponad 4,7 tys uczniów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.