Uczniowie „Kościucha” z nagrodami

Pruszków

Uczniowie pruszkowskiego liceum im. Tadeusza Kościuszki odnieśli sukces w XVII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal”. Zwyciężyła uczennica klasy III E, Marta Kostrzewska.

Dumy z osiągnięć wychowanków nie kryje dyrekcja placówki. – Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, że uczennica klasy III E Marta Kostrzewska została laureatką pierwszego miejsca XVII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Natomiast dwoje pozostałych uczestników z naszej szkoły Aleksandra Orzeszek (kl. II E) i Wojciech Bogucki (III D) otrzymało tytuł finalisty – mówi Iwona Pych, dyrektor pruszkowskiego LO.  

Konkurs „Ortografia na medal” jest organizowany od lat przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. – To naprawdę nie był łatwy konkurs, zważywszy na to, że poza znajomością reguł ortograficznych, uczniowie musieli wykazać się  również wiedzą z zakresu gramatyki i frazeologii. Wyniki konkursu potwierdzają, iż do naszej szkoły uczęszcza zdolna i pracowita młodzież, która stale rozwija swoje pasje i zainteresowania – podkreśla dyrektor Pych.

Współautorką sukcesu uczniów jest nauczycielka języka polskiego Aneta Rachtan.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.