Uciekł z miejsca wypadku, świadkowie poszukiwani

Pruszków

Policji wciąż nie udało się trafić na trop kierowcy, który w piątek (19 sierpnia) rano potrącił rowerzystę na ul. Długiej w Pruszkowie i uciekł z miejsca wypadku. Funkcjonariusze apelują o pomoc w odszukaniu sprawcy.

O zdarzeniu poinformował nas czytelnik. – W piątek na skrzyżowaniu ul Długiej i Szkolnej na Żbikowie chwilę po godz 7.00 został potrącony rowerzysta. Teraz jest po operacji. Przebywa w śpiączce farmakologicznej. Kierowca samochodu uciekł z miejsca wypadku. Jechał ul. Długą od Warsztatowej w kierunku kościoła – czytamy w wiadomości nadesłanej na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

Policja potwierdziła te doniesienia. – Do zdarzenia doszło o godz. 7.25 na skrzyżowaniu ulic Długiej i Szkolnej. Pojazd marki volkswagen, najprawdopodobniej koloru czarnego i najprawdopodobniej był to passat, jechał w kierunku ulicy Mostowej. W tym samym kierunku poruszał się rowerzysta. Na skrzyżowaniu, podczas manewru wyprzedzania, samochód zderzył się z rowerzystą, po czym odjechał z miejsca wypadku – mówiła nam wówczas st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Poszkodowany 51-letni mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Grodzisku. – Rowerzysta doznał urazu wielonarządowego, miał obrażenia głowy, klatki piersiowej i kręgosłupa – poinformował Wojciech Diadia, szef pruszkowskiej bazy Falck Medycyna.

Choć od wypadku minął prawie tydzień, policji w dalszym ciągu nie udało się ustalić sprawcy. – Apelujemy do świadków, którzy tego dnia mogli widzieć albo samo zdarzenie, albo czarnego passata z urwanym lusterkiem i są w stanie pomóc ustalić tożsamość kierowcy – mówi st. asp. Dąbrowska. – Bywa, że ludzie boją się do nas zgłosić, bo nie chcą być ciągani po sądach i posterunkach, ale pamiętajmy, że równie dobrze ofiarą tego wypadku mogło być dziecko. Sprawca powinien ponieść konsekwencje. Ktokolwiek może pomóc w jego identyfikacji proszony jest o kontakt, nawet anonimowy – zaznacza przedstawicielka pruszkowskiej komendy.

Policja dysponuje prywatnym nagraniem z monitoringu na ul. Długiej, na którym widoczny jest fragment sprzed miejsca wypadku. Kamera zarejestrowała najpierw jadącego na rowerze mężczyznę, a po kilku minutach czarnego volkswagena kombi, który z dużą prędkością i w miejscu niedozwolonym wyprzeda inne pojazdy. To najprawdopodobniej poszukiwany sprawca. Nagranie nie pozwala jednak na odczytanie tablic rejestracyjnych, więc ustaleniem tych danych zajmą się specjaliści z policyjnego laboratorium. Dzielnicowi sprawdzają zaś czy w rejonie wypadku są jeszcze inne prywatne kamery monitoringu.

Świadkowie wypadku i osoby, które w piątek, 19 sierpnia, widziały w rejonie ul. Długiej czarnego passata, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie (ul. Kraszewskiego 8, tel. 22 604 62 13) lub z najbliższym komisariatem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.