Uciekał przed policją, trafił za kratki

Pruszków

Trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który ulicami Pruszkowa skradzionym samochodem próbował uciekać przed policją. To nie pierwszy raz, kiedy 35-latek wszedł w konflikt z prawem.

7 stycznia informowaliśmy, że pruszkowska policja zatrzymała mężczyznę, który ukradł samochód z jednej z posesji w Komorowie. Funkcjonariusze nie zdradzali zbyt wielu szczegółów. O całej sprawie przeczytasz tu

Okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu więcej występków. Cała historia zaczęła się w listopadzie 2016 roku. – 35-latek dokonał rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na mieszkańcu Komorowa. Mężczyzna ukradł gotówkę i żądał od pokrzywdzonego, aby zawiózł go do Warszawy – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Po upływie kilku miesięcy dał o sobie ponownie znać: – 5 stycznia dokonał krótkotrwałego zaboru pojazdu ustawionego przed posesją w Komorowie – dodaje.

Pokrzywdzony zgłosił kradzież pojazdu oraz przestępstwo rozboju. Policja rozpoczęła poszukiwania złodzieja, które zakończyły się sukcesem. – Po krótkim pościgu ulicami Komorowa i Pruszkowa na rondzie przy ul. Powstańców 35-latek został zatrzymany – podaje rzecznik pruszkowskiej policji.

Decyzją sądu 35-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. – Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, które dotyczyły rozboju, gróźb oraz krótkotrwałego zaboru pojazdu. 35-latek dokonał wymienionych przestępstw w czasie recydywy – przedstawia asp. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.