Uciążliwe roboty drogowe w ciągu dw nr 718

Pruszków

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont przepustu w drodze wojewódzkiej nr 718 w Pruszkowie. Kierowcy skarżą się, że czasowa organizacja ruchu powoduje wiele kłopotów i korków.

Z takim problemem zwrócili się do nas czytelnicy. – Na drodze w pruszkowskiej dzielnicy Żbików tuż przy kościele wprowadzono wahadło, którego nikt nie pilnuje. Dzieją się tam dantejskie sceny – trąbienie, wzajemne zajeżdżanie drogi i korki. Auta wpychają się z obu stron jezdni – napisał jeden z czytelników w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

– Może  firma, która rozryła jezdnię oddelegowywała choćby jednego pracownika od godziny 6.30 do kierowania ruchem przy zwężeniu, bo w końcu jak dojdzie tam do czołowego zderzenia to ani nie wyjedziemy z Pruszkowa, ani do niego nie wjedziemy od strony autostrady – czytamy dalej.

We wspomnianym miejscu prowadzone są roboty drogowe związane z remontem przepustu. Za inwestycję odpowiedzialny jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Czy są szanse na wprowadzenie bardziej bezpiecznej organizacji ruchu? – Prosimy kierowców o stosowanie się do znaków drogowych. Tam wyłączone z ruchu jest około 30 metrów drogi, czyli niewiele. Kierowcy powinni wykazać się wyższą kulturą jazdy i wpuszczać siebie nawzajem. Oczywiście zwrócimy uwagę na ten problem. Przekażę ten sygnał odpowiedniemu działowi. Nie wykluczone, że rzeczywiście w godzinach szczytu ktoś powinien kierować ruchem w tym miejscu – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.