Ubyło autobusów w Raszynie

Raszyn

Dlaczego autobusy linii 703 i 733 nie zatrzymują się w Raszynie i Jankach? To pytanie coraz częściej zadają sobie mieszkańcy, którzy narzekają na problemy komunikacyjne.

Zamknięcie ul. Mszczonowskiej w Jankach w lipcu ubiegłego roku wiązało się ze zmianą trasy autobusów 703, 711 i 733. Mieszkańcy musieli przyzwyczaić się do modyfikacji. Linie poruszały się trasami S2 i S8.

W grudniu otwarto ul. Mszczonowską, jednak nie wszystkie autobusy wróciły na pierwotne trasy. – Jako mieszkańcy Janek ul. Mszczonowskiej mamy poważny problem z komunikacją autobusową. Przed zamknięciem drogi w lipcu 2015 roku mieliśmy jako mieszkańcy do korzystania trzy autobusy: 703, 711, 733. Po otwarciu drogi w grudniu przywrócono tylko jeden autobus 711 jego częstotliwość jest bardzo rzadka, autobus 703 przejeżdża tą trasą, ale się na naszym przystanku nie zatrzymuje, a 733 ma zmienioną trasę. W naszej miejscowości nie wszyscy mieszkańcy są zmotoryzowani, mieszka sporo starszych osób, które chcą dojechać do gminy, kościoła, przychodni, szkoły, ale tu pojawia się problem, bo wszystko znajduje się w Raszynie – jedną linią o tak rzadkiej częstotliwości nie da się normalnie funkcjonować – napisała jedna z naszych czytelniczek na kontakt@wpr24.pl.

Tylko linia 711 staje na wszystkich przystankach w Raszynie i Jankach. Z kolei 703 zatrzymuje się przy centrum handlowym. Dlaczego wszystkie autobusy nie wróciły na swoje pierwotne trasy? – To decyzja gminy Nadarzyn. Autobusy 703, 711 i 733 odpowiadają za obsługę komunikacyjną Nadarzyna i miejscowości przyległych. My partycypujemy w kosztach linii 711, która ma przystanki na naszym terenie – wyjaśnia Monika Marszałek z Urzędu Gminy w Raszynie.

Mieszkańcy gminy mają zapewniony transport do Warszawy. Przez Raszyn dziennie przejeżdża kilka linii autobusowych. Większość z nich kursuje regularnie co godzinę, a niektóre nawet częściej. – Mamy zapewniony transport do Warszawy. Nasi mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty. Dodatkowo planujemy jeszcze wydłużenie trasy linii 706 do ul. Przelotowej – mówi Marszałek.

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.