Tylu prezentów jeszcze nie było

Region

Świąteczne spotkania podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Pruszkowa i Piastowa odbywają się już od ponad 25 lat. Tegoroczne było jednak wyjątkowe. Dzięki wsparciu sponsorów rozdano ponad 120 paczek z prezentami.

Bożonarodzeniowe spotkania w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci z Pruszkowa i Piastowa to już tradycja, od kilkudziesięciu lat podtrzymywana przez Prezes Towarzystwa, Helenę Ziółkowską. Co roku uczestniczy w nich ponad stu podopiecznych oraz zaprzyjaźnionych gości. W tym roku współorganizatorem spotkania została firma Kongsberg Automotive Pruszków, która ufundowała prezenty dla wszystkich dzieci oraz poczęstunek świąteczny dla zgromadzonych. Wśród gości znaleźli się min. samorządowcy, przedstawiciele władz Pruszkowa i Piastowa, kuratorium i sponsora. – Dzieci wraz z opiekunami z poszczególnych placówek TPD w Pruszkowie i Piastowie przygotowały liczne niespodzianki dla zgromadzonych. W części artystycznej zaprezentowały szeroki repertuar najpiękniejszych polskich kolęd. Dzięki zaangażowaniu licznej grupy podopiecznych, na sali zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera, a niektórym gościom zakręciła się łezka w oku – informuje Aleksandra Franas z Kongsberg Automotive.

– Pragniemy, by w okresie świątecznym każdy z naszych podopiecznych poczuł ciepło rodzinnego ogniska oraz wspólnie z nami mógł świętować, kolędować i choć przez chwilę poczuć magię Świąt. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczne spotkanie. W tym roku wspólnie z firmą Kongsberg Automotive przygotowaliśmy wyjątkową, wspólną wigilię dla ponad 120 podopiecznych. Dzięki zaangażowaniu Przyjaciół Dzieci nie zabrakło na niej tradycyjnych potraw, a także ogromu prezentów dla dzieciaków – powiedziała Helena Ziółkowska, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Pruszkowie i Piastowie. – Bardzo się cieszę, że nasze grono przyjaciół dzieci z roku na rok się powiększa. Cieszy to również najmłodszych, czego dowód możemy zobaczyć na ich roześmianych buziach. Razem z przedstawicielami Towarzystwa oraz podopiecznymi witamy wszystkich zgromadzonych gości i dziękujemy za tak liczne przybycie – stwierdził Adam Kultys, Dyrektor Operacyjny firmy Kongsberg Automotive Pruszków.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.