Tylko u nas: Nowe przedszkole od środka

Region

Najnowsza inwestycja miasta Pruszkowa - przedszkole przy ul. Antka - jest imponująca. Przekonaliśmy się o tym na własne oczy. Po nowej placówce oprowadził nas Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa oraz Alicja Jastrzębska, dyrektor przedszkola.

Przedszkole rozpocznie funkcjonowanie 1 września. Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik. Na najmłodszych czekają przestronne pomieszczenia, nowiutkie sprzęty i przede wszystkim zabawki. Placówka pomieści 150 przedszkolaków. W oddzielnym skrzydle umiejscowiono oddział żłobkowy dla 75 dzieci.

W budynku mieści się kilka sal dydaktycznych. Z każdej jest bezpośrednie wyjście na dwór. Na zewnątrz przy każdym wyjściu wyłożono specjalną nawierzchnię zapewniającą bezpieczeństwo podopiecznych. Dla każdej grupy przewidziano oddzielne pomieszczenie relaksacyjne.

W przedszkolu wydzielono gabinety dla psychologa i logopedy, salę na lekcje angielskiego i salę komputerową, która dopiero ma być wyposażona w sprzęt.

Na piętrze swoje miejsce znalazła administracja i zaplecze sanitarne. Posiłki przygotowywane będą w dwóch oddzielnych kuchniach, dla przedszkola i dla żłobka. – Chcieliśmy je połączyć, ale przepisy to wykluczają – przyznał Andrzej Kurzela, wiceprezydent miasta.

Wyjątkowy na terenie przedszkola jest mały amfiteatr. – W okresie wiosennym, gdy jest ciepło, będzie można organizować tam różnego rodzaju wydarzenia – powiedziała Alicja Jastrzębska, dyrektor placówki.

Wejście główne do przedszkola:

Szatnia przedszkola:

Szatnia dla żłobka:

Sale dydaktyczne w części przedszkolnej:

Sale dydaktyczne w części żłobkowej:

Sala gimnastyczna:

Toalety dla podopiecznych:

Sypialnia w żłobku:

Jadalnia w żłobku:

Kuchnia w przedszkolu:

Place zabaw:

Mały amfiteatr:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.