Tydzień z robotami w MODO

Art. Sponsorowany

Pierwszy tydzień ferii zimowych w MODO zapowiada się bardzo interesująco. MODO otworzy swoje podwoje dla robotów i dzięki współpracy ze znanym w całej Polsce edukatorem, firmą Roboty i Spółka – w dniach od 1 do 5 lutego – zaproponuje swoim gościom udział w warsztatach z robotyki.

Z kolei w weekend (6-7 lutego) na terenie centrum MODO odbędzie się wielki naukowy event. Zimowa propozycja MODO ma charakter otwarty.

Otwarte warsztaty odbędą się od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-18.00. To doskonała okazja do bliskiego spotkania z robotyką. Firma Roboty i Spółka zapewni dwa stoiska warsztatowe dostosowane do różnych grup wiekowych. Dzieci w wieku 5-6 zasiądą przy stolikach, wypełnionych kolorowymi klockami Lego.

Ale to dopiero początek. Zestawy zawierają bowiem specjalne elementy elektroniczne, takie jak silniki i czujniki. Z pomocą instruktora dzieci będą tworzyć niesamowite konstrukcje, np. krokodyla z ruchomą paszczą, czy domek z obracającym się wiatrakiem.

Na dzieci starsze będą czekać bardziej zaawansowane klocki Lego Mindstrom. Wraz z instruktorami uczestnicy będą budować skomplikowane pojazdy z wykorzystaniem takich elementów jak: silniki, mikrokontrolery, dalmierze ultradźwiękowe, gąsienice i wiele innych.

Kulminacyjnym punktem Ferii z Robotami w MODO będzie weekendowy event. Oprócz zajęć warsztatowych na wszystkich „ciekawych świata” w godzinach 11.00-18.00 będą czekały niecodzienne atrakcje. Z pewnością każdy, niezależnie czy ma 5, czy 105 lat znajdzie coś dla siebie.

W programie 6 i 7 lutego m. in.:

Pokazy robotów – zaprezentowane zostaną interesujące roboty, m.in te stworzone z klocków LEGO, Dinozaury ze sztuczną inteligencją, BB8.

Drukarka 3D – będzie można się przekonać, że przy odrobinie fantazji i umiejętności na drukarce 3D można wydrukować niemal wszystko. Będzie można zobaczyć jakie „cuda” wyszły spod tego nowoczesnego sprzętu.

Strefa Sphero z labiryntem – Sphero to niezwykła kula, którą można sterować, programować i grać w gry za pomocą telefonów komórkowych.

Warsztaty "roboty z papieru" – warsztaty recyklingowe, nie tylko rozwijają zdolności twórcze i manualne, ale również przybliżają zagadnienia związane z ochroną środowiska. Dzieci podczas warsztatów konstruują roboty z materiałów, które pozornie powinny trafić do kosza.

Knoocker, gra interaktywna – umożliwi uczestnikom eventu udział w interaktywnej rozrywce; w zabawie jako kontrolera używa się piłki. Knoocker jest unikalnym połączeniem ruchu fizycznego i sportu ze światem gier komputerowych.

Wirtualna rzeczywistość Oculus Rift – możliwość wirtualnego przeniesienia się w wybrane miejsce… Roboty i Spółka zapewnią wiele atrakcyjnych aplikacji, tak aby uczestnicy eventu mogli doświadczyć np. lotu w kosmos.

Stroje do walk sumo – mali uczestnicy eventu, którzy poczują wolę walki będą mieli szansę wykazać się w 100 proc. bezpiecznych walkach odbywających się na macie w specjalnych strojach, w których przypominają zawodników sumo…

To nie koniec atrakcji. W najbliższą sobotę i niedzielę  (6 i 7 lutego) w Modo odbędzie się impreza rodzinna o nazwie „Akademia Sportu Modo”. Od godziny 12.00 do 18.00, wszyscy miłośnicy aktywnego trybu życia, będą mieli doskonałą okazję do spędzenia dnia zgodnie ze swoimi upodobaniami. Impreza odbędzie  się wewnątrz. Wydarzenie  skierowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W ramach imprezy przygotowane zostało wiele angażujących atrakcji, dzięki którym uczestnicy sprawdzą swoją kondycję, doskonale się przy tym bawiąc.  Na uczestników będzie czekać pięć stref :skok w dal, mini koszykówka, mini golf oraz dwa tory przeszkód. Każdy z gości, który przejdzie przez wszystkie strefy  otrzyma dyplom Akademii oraz upominek. Dodatkowo odwiedzający Modo będą mieli okazję wygrać sportowy gadżet.

Wszystkie zabawy i aktywności są bezpłatne.

MODO Domy Mody
Warszawa, ul. Łopuszańska 22

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.