Tydzień Rodziny z niecodziennym gościem

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki wspólnie ze Związkiem Dużych Rodzin Trzy Plus zaprasza na „Tydzień Rodziny”. Jednym z jego punktów tego będzie konferencja „Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny” z udziałem premier Beaty Szydło.

Władze Grodziska Mazowieckiego od lat wspierają politykę prorodzinną. Z tej okazji w tym roku w gminie zostanie zorganizowany „Tydzień Rodziny”. Jednak potrwa on dłużej niż siedem dni. Pierwszą imprezę zaplanowano na 8 maja, a ostatnia na 24 maja.

Inaugurację projektu zaplanowano na niedzielę 15 maja. „Tydzień Rodziny” rozpocznie msza św. w  kościele św. Anny pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza (godz. 14.30) oraz szereg konferencji w Centrum Kultury. W jednej z nich, zatytułowanej „Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny” udział weźmie premier Beata Szydło (godz. 16.30). Gościem specjalnym konferencji „Zdrowie prokreacyjne” (godz. 18.30) będzie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Dzień zakończą rozmowy z prelegentami: dr. Tadeuszem Wasilewskim oraz dr Ewą Ślizień-Kuczapską.

Jakie atrakcje będą czekać na wszystkich w ramach grodziskiego „Tygodnia Rodziny”? Warsztaty, wykłady i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla par przygotowano m.in. warsztaty „Droga ku trwałemu i szczęśliwemu związkowi”. Młodzi rodzice mogą wziąć udział w „Chustonoszeniu”. Osobom, które już mogą pochwalić się spora gromadką dzieci zapewne przydadzą się warsztaty „ Jak rozmawiać w rodzinie – sztuka komunikacji”. Na szereg atrakcji mogą liczyć również dzieci: warsztaty tworzenia komiksów, albumów, poszukiwanie skarbów, animacje angielskie czy warsztaty dla ojców z synami, to tylko niektóre z pozycji jakie znalazły się w kalendarium „Tygodnia Rodziny”.

Obchody rodzinnego tygodnia zakończy Piknik „Z kocykiem i koszykiem” zaplanowany na 22 maja. I tego dnia atrakcji nie zabraknie. Chętni będą mogli wziąć udział w tworzeniu budowli z miliona klocków. Ci, którzy mają smykałkę artystyczną zapewne spróbują swoich sił przy tworzeniu ilustracji i książeczek przestrzennych oraz laleczek do teatrzyków.

Honorowy patronat nad „tygodniem Rodziny” objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.