Tuż po wakacjach kolejny remont na WKD

Kolej

Po zakończeniu modernizacji toru nr 2 na odcinku Warszawa Śródmieście-Komorów pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej odetchną tylko przez dwa tygodnie.

Podróżni korzystający z „wukadki” z niecierpliwością czekają na finisz obecnie trwającego remontu. Od początku lipca ruch kolejek odbywa się z dużymi utrudnianiami. Połączeń jest mniej, od Komorowa do stacji Warszawa Zachodnia wprowadzono ruch wahadłowy, przesiadki i komunikację zastępczą. Sytuacja powinna wrócić do normy 1 września. Ale nie na długo.

W połowie września z ruchu wyłączony zostanie fragment szlaku z Komorowa do Podkowy Leśnej, a w październiku – do Milanówka. Chodzi o tor nr 1, czyli ten w kierunku Grodziska Mazowieckiego. WKD poszukuje już wykonawcy tych prac, na oferty od zainteresowanych wykonawców czeka do 1 sierpnia.

Fragment między Komorowem a Podkową Leśną zostanie wyłączony z ruchu 15 września. Utrudnienia potrwają miesiąc. Taki sam okres przewidziano dla odcinka Podkowa Leśna-Milanówek. Pociągi przestaną po nim kursować 1 października. O ile WKD uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg.

O przygotowaniach do remontu i organizacji komunikacji zastępczej będziemy informować na bieżąco.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.