Tusiński z absolutorium i deklaracją

Podkowa Leśna

Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński dołączył do grona włodarzy, którzy otrzymali absolutoria za 2017 r. Na swoim profilu facebookowym Tusiński złożył też pewną deklarację...

Czerwiec to czas ocen. Tak mogą powiedzieć wszyscy włodarze. To właśnie w tym miesiącu udzielane są im absolutoria (wyjątkiem jest gmina Michałowice, gdzie absolutorium wójtowi udzielono już na początku maja). Do grona włodarzy, których pracę pozytywnie ocenili radni dołączył właśnie Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. Radni miasta-grodu jednogłośnie (10 głosów za, pięć osób nieobecnych), podjęli decyzję w sprawie udzielenia mu absolutorium. – Mieszkańców mogła zaskoczyć frekwencja na najważniejszej sesji w roku, a mianowicie nieobecność 5 radnych: Grzegorza Smolińskiego, Zbigniewa Habierskiego, Sylwii Dąbrówki, Marcina Kalińskiego i Renaty Gabryszuk. Mogę się domyślać, że są to radni, którzy nie mieliby ochoty zagłosować za absolutorium, ale powodów takiej decyzji nie byliby w stanie w żaden sposób wytłumaczyć mieszkańcom, więc woleli nie przyjść – napisał na swoim blogu Tusiński.

Burmistrz miasta-ogrodu po pozytywnej ocenie swojej pracy postanowił podać do publicznej wiadomości ważną decyzję. Jak łatwo się domyślić chodzi o zbliżające się wybory samorządowe. – Myślę, że to dobry moment, żeby zakomunikować Państwu, że zdecydowałem się poddać bezpośredniej ocenie mieszkańców w najbliższych wyborach i ponownie kandydować na burmistrza miasta. Myślę, że moja deklaracja utnie wszelkie spekulacje w tym temacie. Podkowa Leśna najważniejsza – napisał Artur Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.