Turniej Final Four w Pruszkowie

Region

W najbliższych dniach na pruszkowskiej hali Znicz o PGNiG Puchar Polski w piłce ręcznej kobiet będą walczyć cztery najlepsze zespoły z ostatnich dwóch sezonów. Zawody odbędą się 29 i 30 kwietnia.

Pruszków po raz pierwszy jest gospodarzem jednej z najbardziej prestiżowych imprez kobiecej piłki ręcznej. W gronie półfinalistów znalazły się następujące zespoły: SPR AZS Pol Lublin, który będzie bronić trofeum wywalczonego w ubiegłym roku w Mielcu, KGHM Metraco Zagłębie Lublin, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski i Visual Łączpol Gdynia.

W piątek rozegrane będą mecze półfinałowe. O godzinie 16:30 na parkiet wybiegną zawodniczki z KGHM Metraco Zagłębie Lubin i MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Faworytem tego spotkania są świetnie dysponowane w tym sezonie szczypiornistki z Lublina, które w 27 meczach nie odniosły porażki i tylko raz zremisowały.

O godzinie 19.00 swoje zmagania rozpoczną piłkarki SPR AZS Pol Lublin i Visual Łączpol Gdynia. Co ciekawe obie drużyny kilka tygodni temu walczyły ze sobą w Superlidze, a SPR wygrało półfinałowe starcia w stosunku 3:1. Dla szczypiornistek z Gdyni piątkowe spotkanie będzie okazją do rewanżu.

W sobotę widzowie będą mogli podziwiać zmagania finałowe. Mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany o godzinie 15.00. Na parkiecie pojawią się pokonane zespoły. Natomiast triumfatorki piątkowych spotkań rozpoczną swoją rywalizację w meczu finałowym o godzinie 19.00. Rangi dwudniowym zawodom dodaje ponadto przyjazd do Pruszkowa selekcjonera reprezentacji Polski, Kima Rasmussena. Jego podopieczne zmierzą się w czerwcowym dwumeczu z Danią, a stawką tej rywalizacji będzie awans do mundialu w Brazylii.

Jednak sportowe zmagania to nie jedyne atrakcje, jakie dla fanów szczypiorniaka przygotowali organizatorzy. W sobotę już od godziny 10.00 na terenie kompleksu sportowego Znicz zorganizowany zostanie piknik sportowy. W programie m.in. rozmaite zabawy, gry i konkursy z nagrodami.

Wstęp na wszystkie mecze turniejowe jest bezpłatny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.