Tunel znów uszkodzony, sprawca odjechał

Grodzisk Maz.

W poniedziałek póżnym popołudniem kierowca busa uszkodził ograniczniki w tunelu w ciągu ul. Bałtyckiej w Grodzisku Mazowieckim i odjechał z miejsca. Poszukuje go policja.

Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. – Jak co kilka dni jakiś samochód uszkadza tunel w Grodzisku Mazowieckim. Tym razem to samochód dostawczy, którego kierowca uciekł. Niestety zamontowane tam kamery podobno nie zarejestrowały tablic rejestracyjnych i nikt go już nie zamierzy. A tunel znowu ma uszkodzone skrajnie. Może ktoś odpowie na pytanie czemu kamery zainstalowane za bardzo duze pieniądze w żaden sposób nie spełniają swojego zadania? – czytamy w wiadomości nadesłanej na skrzynkę  kontakt@wpr24.pl.

Doniesienia potwierdza grodziska policja. – Zgłoszenie otrzymaliśmy w poniedziałek o godz. 17.40. Bus uszkodził barierki i odjechał. Nie udało nam się ustalić jaki to dokładnie pojazd – mówi asp. sztab. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Pytanie o kamery monitoringu nie jest do nas, nie my je instalujemy i obsługujemy. Bardzo bym nam pomogły gdyby nagrały tę sytuację – dodaje.

Z pytaniem o przydatność kamer i uszkodzenie tunelu zwróciliśmy się do władz Grodziska. – Urządzenia rejestrują, wszystko wiemy, łącznie z tym kto gdzie wjechał – zapewnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. I nie kryje irytacji: – Trzeba być debilem, żeby się pchać do tunelu tak oznakowanego, tak oświetlonego. Specjalnie zamontowaliśmy migające światło ostrzegające, że tam jest 2,5 metra wysokości. Tunel jest przeznaczony dla samochodów osobowych, po to, żeby tiry nie wjeżdżały do centrum miasta. Gdybym wiedział, że będę przeżywał taki stres związany z tym tunelem, to tam byłby przejazd kolejowy.

Jak dodaje Benedykciński, gmina będzie dochodzić odszkodowania od sprawcy uszkodzeń.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.