Tunel zamkną jednak w poniedziałek

Pruszków

I narobiło się nieco zamieszania. 11 października kolejarze mieli zamknąć przejście podziemne na dworcu PKP w Pruszkowie oraz otworzyć naziemną przeprawę przez torowisko, ale tak się nie stało. Musieli wykonać dodatkowe testy na nowym, naziemnym przejściu.

10 października starosta powiatu pruszkowskiego Maksym Gołoś poinformował na Facebooku, że podziemne przejście na pruszkowskim dworcu zostanie zamknięte już następnego dnia. Informacje potwierdziło nam biuro prasowe PKP. – Na czas prac tunel zostanie zamknięty. W związku z tym PLK dziś (11 października – przyp. red.) o godz. 9 rano otworzą tymczasowe przejście dla pieszych w poziomie szyn. Jest ono zlokalizowane przed stacją Pruszków od strony Warszawy. Przeprawa zabezpieczona jest rogatkami i będzie obsługiwał ją dróżnik. Tory w tym miejscu bez problemu będą mogli przekroczyć piesi, rowerzyści oraz osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się – mówił Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

Jednak godziny mijały, a tunel na dworcu był otwarty. W międzyczasie władze miasta poinformowały za pośrednictwem Facebooka, że przeprawa zostanie zamknięta jednak w poniedziałek, 16 października. Zwróciliśmy się ponownie do PKP PLK z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie. – Konieczne było przeprowadzenie dodatkowych testów wszystkich systemów oraz urządzeń aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa. W związku z tym przejście zostanie otwarte dziś (12 października) w południe. Przez najbliższe trzy dni mieszkańcy będą mieli możliwość przejścia przez tory nowym przejściem oraz tunelem pod peronami. W poniedziałek przejście podziemne zostanie zamknięte – mówi Łukasz Kwasiborski. 

Postanowiliśmy też dopytać o szczegóły. Kto będzie odpowiadał za odśnieżanie przejścia w czasie zimy? I jak rozwiązano kwestię bezpieczeństwa? – Odśnieżaniem przejścia tymczasowego będzie zajmował się wykonawca modernizacji linii nr 447. Pociągi będą przejeżdżały przez przejście z prędkościami – w zależności od składu – od 20 km/h do 160 km/h. Przejście będzie całodobowo obsługiwane przez dróżnika i spełnia ono wszystkie wymogi bezpieczeństwa – odpowiada na pytania Kwasiborski.

Tunel pod peronami ma zostać otwarty po przebudowie kolejowej linii podmiejskiej we wrześniu przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.