Tunel gotowy przed 10 października?

Pruszków

Kierowcy i mieszkańcy z niecierpliwością czekają na oddanie do użytku tunelu pod torami PKP w ciągu ul. Działkowej. Wykonawca prac zaznacza, że przeprawa zostanie udostępniona na początku października.

Tunel w ciągu ul. Działkowej to jedna z najbardziej wyczekiwanych przepraw drogowych w Pruszkowie i okolicach. Oddanie do użytku tej drogi ułatwi mieszkańcom przedostanie się na drugą stronę miasta oraz odciąży zakorkowany wiadukt nad torami PKP w ciągu ul. Poznańskiej.

Pojawia się jednak pytanie kiedy tunel zostanie udostępniony mieszkańcom? Zwłaszcza, że w ostatnim czasie na placu budowy niewiele się działo. Kolejarze pytani przez nas kiedy prace w tunelu dobiegną końca jak mantrę powtarzają: – Planuje się, że obiekt będzie dostępny jesienią – mówił nam w lipcu Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Nieco więcej informacji kolejarze zdradzili władzom Pruszkowa. Wiceprezydent Konrad Sipiera na swoim facebookowym profilu opublikował pismo od PKP PLK. Wynika z niego, że tunel powinien zostać udostępniony mieszkańcom w październiku. – W nawiązaniu do spotkania roboczego u Prezydenta Miasta Pruszkowa z udziałem Wykonawcy robót oraz Podwykonawcy układającego warstwy nawierzchni drogowej w tunelu tj. firmy PPUH Budowa i Naprawa Dróg Efekt sp. z o.o., które odbyło się w dn. 18.07.2019 informujemy, że planowane zakończenie robót przy budowie tunelu oraz układu drogowego w ciągu ulic Działkowej i Błońskiej w Pruszkowie powinno nastąpić przed 10 października br. – czytamy w dokumencie.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 37

37 odpowiedzi na “Tunel gotowy przed 10 października?”

 1. Seba pisze:

  Super inwestycja! Bravo Platforma Obywatelska !!!

 2. mieszkaniec pisze:

  Rzecz ciekawa, że wszyscy (mając na myśli tunel) widzą tylko ruch samochodów. A może tak by ktoś pomyślał o ruchu pieszym, rowerowym, o przejeździe autobusu? Czy piszący słowa krytyki wiedzą jak kursuje (w sensie utrzymania rozkładu) linia nr 4?? „Pretensja” do wykonawców. A co burmistrzem Kosińskim? Wszak to na jego terenie biegnie ulica Działkowa. Powstała przy Groblowej wielka hala Konsorcjum Stali. Czy ktoś tu piszący wie, jak będzie towar dostarczany w to miejsce? Bocznica przez Błońską jest skasowana. Mówimy o obszarze zurbanizowanym, gęsto zamieszkałym. Budowa nowych tuneli, wiaduktów jest priorytetem- nie tylko w Pruszkowie, ale w całej Polsce.

 3. Głos pisze:

  Nie ma szans!

 4. Rado pisze:

  Super bo korki tam bywaly spore !!!

 5. Adam pisze:

  Przecież wykonawcą jest intercor. Kogo oszukuje ie? Ta firma jeszcze nigdy nic na czas nie oddała.

 6. Mieszkaniec Osiedla pisze:

  Przy takiem stanie Działkowej i organizacji ruchu na niej wolę aby tego tunelu nie było.
  Działkowa będzie zakorkowana, a z osiedla nie będzie można wyjechać.
  Druga sprawa to bezpieczeństwo dzieci które pieszo też przechodzą przez te niechlujne i źle zorganizowane przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Działkowej i Akacjowej. Tam się na pewno wydarzy tragedia i znając życie dopiero wtedy wybudują chodniki i skrzyżowanie ze światłami bo rondo niewiele tu da.

 7. Gość pisze:

  Czy to nie podejrzane że każdy przetarg w Pruszkowie wygrywa firma Efekt?

 8. bikko pisze:

  a jak wjada na gasin tunelem to jak wyjada z gasina w strone a2 skoro teraz juz jest zakorkowane????

 9. Stasiek pisze:

  A może to taka pruszkowska Sagrada Familia? 😀

 10. Albert pisze:

  A na wiosnę rozbudowa Działkowej i tunel będzie w praktyce bezużyteczny. Brawa za koordynację robót.

 11. Pat pisze:

  Odbiór, przecięcie wstęgi i poświęcenie odbędzie się po ulewnym deszczu z udziałem nurków i łodzi. Takie niechlujne wykonawstwo przypomina najgorsze czasy PRL-u.

  • Gość pisze:

   Na pewno będzie focia wojewody z p. Bittelem przy kontrasygnacie prezydenta Sipiery i byłego członka PiS w osobie p. Rymuzy

 12. Brwinowianin pisze:

  W obecnych czasach w cywilizowanych krajach, gdzie nie ma chamstwa na drogach, a piesi uśmiechajką się do kierowców w ramach podziękowania kiedy Ci ich puszczają przez pasy, – ściany w tunelach są kolorowe, a nie jak na załączonyum obrazku szary nierówny beton ? To jest finalny efekt 🙂 ? ŁAŁ
  To już tak zostanie ???

 13. Anonim pisze:

  Czas na likwidację idiotycznych progów na Działkowej.

 14. MACIEK pisze:

  I co dalej? Działkowa będzie cała zablokowana.

 15. none pisze:

  Wybory powinny być co roku 🙂

 16. romadur pisze:

  W październiku, a więc przed wyborami. I bardzo dobrze, bo to będzie przypominać mnie – wyborcy jak bardzo władza mnie lekceważy celowo przedłużając prace – przez większość czasu zarówno przy tunelu, jak i przy przejściu podziemnym na stacji nic się nie działo, oraz jak obraża moją inteligencję rzucając obie inwestycje jako ochłapy – bo przecież nie kiełbasę – wyborcze.

 17. Anonim pisze:

  Firma Efekt? To już wiadomo skąd to nagłe przyspieszenie robót. Na PKP PLK i Intercor nie ma co przecież liczyć. Wreszcie znalazła się porządna i wiarygodna firma na tej budowie.

 18. ... pisze:

  planowanie zakonczenia robot… a odbior i przeciecie ‚wstegi’ na kiedy przewidzianie?

 19. romadur pisze:

  Nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć, że po uruchomieniu tunelu krzyżówka Działkowej z Akacjową będzie się korkować. Może już teraz pomyśleć o rondzie, światłach itp.?

 20. dsads pisze:

  Przypomnę tylko że planowało sie również że remont linii i wszystkich peronów i urządzeń miał potrwać rok czasu, dzięki temu że zamkneliśmy całkowicie linię. Niedługo miną dwa lata, a wszystko jest rozgrzebane, a pociągi ledwo co jeżdzą i nie zatrzymują się na połowie stacji

 21. Gość pisze:

  W październiku… a wiadomo którego roku?

 22. Sceptyk pisze:

  Nie…to nie może być koniec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły