Tu usiądziesz, zrelaksujesz się, przeczytasz książkę

Grodzisk Maz.

Przed grodziskim Centrum Kultury powstaje nowe miejsce relaksu przeznaczone dla mieszkańców. Widać już wiszące siedziska z wygodnymi poduszkami, ławki – klasyczne, ale także nietypowe oraz inne elementy małej architektury. Ale... to nie koniec. Więcej informacji znajdziecie poniżej.

Grodzisk Mazowiecki na tle innych gmin wyróżnia się. To za sprawą wdrażania ciekawych rozwiązań, których próżno szukać w okolicy. Mieszkańcy nie muszą daleko szukać, by znaleźć ciekawe miejsce do wypoczynku, również aktywnego. Nie tak dawno oddano przecież do użytku dwa zrewitalizowane parki – Skarbków i Goliana, a na ukończeniu są Stawy Walczewskiego. Pojawiła się nowa strefa relaksu, zlokalizowano ją przed budynkiem Centrum Kultury. Prace przy jej budowie nie są jeszcze zakończone, do pełni szczęścia brakuje jeszcze kilku dni. Jednak już cieszy oczy mieszkańców, którzy chętnie wylegują się na wiszących siedziskach z miękkimi „poduchami”. 

Niebawem ma pojawić się jeszcze kilka elementów. – Nie jest to jeszcze koniec tej inwestycji. Na drewnianych trójkątach zamontowane będą parasole, tam gdzie nie ma tych bujaków z poduszkami zamontujemy daszki przeznaczone dla opiekunów, którzy będą przychodzić na planowany plac zabaw. Mowa o małych altankach z siedziskami. Natomiast sam plac zabaw powstanie w przyszłym roku, nie będzie on tak duży jak w Parku Skarbków, ale mogę zapewnić, że też będzie to bardzo ciekawe i fajne miejsce. Znajdą się tam nieco inne atrakcje dla dzieci niż mamy w miejscach typu parki. Będzie to też nieco inna oferta dla dzieci. Ale to w przyszłym roku – mówi Agnieszka Wąsik, kierownik Działu Promocji i Reklamy. 

Choć strefa nie została otwarta, to mieszkańcy bardzo chętnie z niej korzystają. – Niemal każde siedzisko jest zajęte od rana do wieczora. Widać, że pomysł sprawdził się, a mieszkańcy to doceniają. Niebawem prace zostaną zakończone. Już na dniach powinno wszystko zostać dopięte na tzw. ostatni guzik – zaznacza Agnieszka Wąsik. – Wczoraj widziałam jak cztery panie bujały się na fotelach, z książkami w rękach. Lektury można wypożyczać w pobliskiej bibliotece. Tak, że naprawdę fajnie to wszystko funkcjonuje – dodaje. 

Jednak nie można zapominać o klimacie w jakim żyjemy. Chodzi o pogodę, a ta lubi płatać figle i z nieba może spaść deszcz. Czy nie zniszczy to tak ciekawego miejsca? – Poduszki, które są ułożone na siedziskach są wykonane ze specjalnego materiału wodoodpornego. Na początku mieliśmy różne wątpliwości, myśleliśmy, żeby to wszystko umieścić pod dachem. Ale ten materiał jest przetestowany, to specjalny rodzaj, nie ma potrzeby przykrywać placu dachem. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą dbać o wspólną strefę relaksu. Mamy też dużą ekipę sprzątającą, która codziennie zajmuje się dbaniem o czystość całego placu wokół Centrum Kultury. Na otwarcie, od godz. 8.00 wszystko będzie posprzątane – odpowiada Agnieszka Wąsik. 

Zatem bierzemy książkę w jedną rękę, lemoniadę w drugą, nie zapominamy o dobrym nastroju i… relaks mamy gotowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.