Trzecie podejście do przebudowy krzyżówki

Uncategorized

Grodziski magistrat po raz trzeci szuka firmy, która zajmie się przebudową skrzyżowania ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej.

Ulice Chełmońskiego i Żyrardowska to drogi wojewódzkie. Mimo to, to właśnie grodziski magistrat wziął na swoje barki nie tylko zaprojektowanie nowej krzyżówki, ale i wykonanie prac. Pierwszą część dało się zrobić kilka lat temu. Dokumentacja projektowa leży bowiem w szufladzie. 

Problem pojawił się ze znalezieniem wykonawcy. Do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił, drugie postępowanie zakończyło się tak samo – brak chętnych. – Będziemy ogłaszać trzeci przetarg w tej sprawie. Może jak wydłużymy termin, to ktoś się zgłosi. Sytuacja na rynku jest dramatyczna, nie ma firm, które chciałyby budować, miałyby do tego ludzi. Będziemy walczyć – zaznaczał w maju Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. 

Zgodnie z zapowiedziami grodziski magistrat ogłosił trzeci już przetarg i wydłużył termin na wykonanie robót z sześciu do dziesięciu miesięcy. Zgodnie z przetargiem prace na skrzyżowaniu mają zakończyć się do 30 kwietnia przyszłego roku. 

Na jakie zmiany mogą liczyć kierowcy po przebudowie krzyżówki? W projekcie przewidziano wykonanie poszerzenia wlotu z ul. Chełmońskiego, co pozwoli na stworzenie pasa do skrętu w lewo. Poszerzona zostanie również ul. Żyrardowska, co umożliwi wykonanie bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Chełmońskiego. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.