Trzecie podejście do przebudowy Armii Krajowej

Brwinów

Po dwóch nieudanych próbach, są szanse na pomyślne rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę ul. Armii Krajowej w Brwinowie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, inwestycja powinna być gotowa we wrześniu.

To już drugi etap modernizacji. Tym razem prace zaplanowano na odcinku od ul. Zgoda do ul. Powstańców Warszawy. – Jesienią ubiegłego roku unieważniliśmy przetarg, w którym otrzymaliśmy jedną ofertę opiewającą na kwotę ponad 1,2 mln zł. Podobnie, ze względu na zbyt wysokie ceny, na początku lutego unieważniliśmy drugi przetarg. Teraz otworzyliśmy dwie oferty, które wpłynęły w trzecim przetargu i obydwie mieszczą się w kwocie, którą mamy zarezerwowaną w tegorocznym budżecie na to zadanie! Oferty te są analizowane pod kątem kompletności i zgodności ze specyfikacją przetargową. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK i tym razem rozstrzygniemy ten przetarg – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Przebudowa będzie polegać nie tylko na położeniu nowej nawierzchni. Zbudowany zostanie parking przy cmentarzu, powstaną zatoki postojowe. W sumie to 76 dodatkowych miejsc parkingowych. Skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Zgoda zostanie „wyniesione”, pojawi się też nowe oświetlenie uliczne.

Całość powinna być gotowa po wakacjach. – Wybrany wykonawca formalnie będzie miał 5 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację tego zadania, czyli powinien je zrealizować do połowy września – informuje burmistrz Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.