Trzecie podejście do budowy boisk

Pruszków

W ramach budżetu obywatelskiego przy ul. Lisieckiego, Malwy i Jasnej w Pruszkowie mają powstać boiska. Problem w tym, że do tej pory nie udało się pozytywnie rozstrzygnąć już dwóch przetargów. Czy w tym przypadku sprawdzi się powiedzenie „do trzech razy sztuka”?

Oferty jakie wpłynęły podczas pierwszego przetargu okazały się zbyt wysokie. Postępowanie unieważniono i ogłoszono kolejne. Niestety historia znów powtórzyła się i kolejny (drugi) przetarg nie został rozstrzygnięty. W uzasadnieniu unieważnienia postępowania możemy przeczytać, że: – Cena najkorzystniejszej oferty na każde z zadań przewyższa kwotę, która zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W trakcie drugiego przetargu na budowę wszystkich trzech boisk oferty złożyła jedna firma, która odpowiednio zaproponowała 175 tys. zł za wybudowanie boiska na Żbikowie, 175 tys. za obiekt przy ul. Jasnej oraz 136 tys zł za realizację boiska na Gąsinie. Podczas gdy pruszkowski magistrat zamierzał przeznaczyć na te zadania: 140, 153 i 121 tys. zł 

Ponownie ogłoszono przetarg. Tym razem już trzeci. – Kolejny raz powtarzamy procedurę przetargową. Jest nadzieja, że teraz uda się to pomyślnie rozstrzygnąć. Niestety w tej chwili rynek jest po stronie wykonawców, a nie zamawiających. Ale jesteśmy dobrych myśli – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. 

Przypomnijmy. Pomysł stworzenia trzech boisk pojawił się w czasie pierwszej edycji pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. Te wizje spotkały się z akceptacją głosujących, bowiem spośród rozmaitych pomysłów to właśnie boiska uzyskały najwięcej punktów. Projekty trafiły więc do miejskiego budżetu i teraz będą realizowane. Przy ul. Lisieckiego ma pojawi się boisko wymiarach 28x20m z murawą z trawy syntetycznej. Obok pojawi się stół do ping-ponga oraz elementy małej architektury. Mieszkańcy Gąsina będą mogli korzystać z boiska o wymiarach 12x24m. Obiekt będzie przeznaczony do gry w piłkę nożną. Natomiast przy ul. Jasnej pojawi się boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 18x36m. Stworzone zostaną warunki do gry w tenisa ziemnego, piłkę nożną i siatkówkę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.