Trzeci sprawca pobicia zatrzymany

Region

W ręce policjantów z Pruszkowa wpadł ostatni sprawca pobicia, którego dokonano 23 grudnia. Dzisiaj zostanie skierowany wniosek do sądu o aresztowanie. Wobec wcześniej zatrzymanych dwóch sprawców sąd zastosował już trzymiesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło dzień przed Wigilią. Wczesnym przedpołudniem policja została powiadomiona o pobiciu. Według świadków, trzej mężczyźni przed jednym z bloków zaczęli rzucać butelkami w siedzące w pobliżu kaczki. Uwagę zwrócił im starszy mężczyzna, mieszkaniec bloku. W jego kierunku posypały się wyzwiska i groźby. W tym czasie obok przechodziło dwóch przypadkowych mężczyzn. Ci natychmiast zareagowali na sytuację. Nie spodziewali się jednak tak brutalnego ataku. Trzej agresorzy wszczęli bójkę, a swoje ofiary uderzali butelkami.Obaj poszkodowani trafili do szpitala. U jednego z nich zdiagnozowano wstrząśnienie mózgu oraz liczne rany cięte.

20-letni Michał K. oraz 18-letni Michał N. zostali zatrzymani wkrótce po zdarzeniu. Pierwszy z nich był agresywny, stawiał opór przy zatrzymaniu. Jak się okazało, obydwaj byli pod wpływem alkoholu. Mieli po prawie 1,5 promila we krwi. Obaj zostali aresztowani. Sprawcom pobicia grozi do ośmiu lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.