Trwają roboty drogowe na terenie Piastowa. Będą utrudnienia

Piastów

Aktualnie w Piastowie prowadzonych jest wiele prac związanych z remontami, budową i przebudową ulic. Gdzie i co dokładnie się zmieni?

Powoli zbliża się koniec budowy odwodnienia na ul. Brzozowej. Trwają tam roboty związane z budową chodników i jezdni. Na ul. Złotej Jesieni również trwają prace odwodnieniowe, ponadto ułożono część krawężników i rozpoczęto działania przygotowawcze związane z budową nawierzchni chodników. Na części drogi trwają prace ziemne związane z przygotowaniem terenu pod budowę nawierzchni jezdni.

– Prace związane z budową ul. ks. I. Skorupki na odcinku od ul. I. Paderewskiego do posesji nr 16 powoli zbliżają się do końca. Wykonano odwodnienie oraz większość prac w zakresie budowy nawierzchni z kostki betonowej. W najbliższych dniach położony zostanie brakujący fragment nawierzchni, zamontowane będzie oznakowanie drogowego oraz zostaną wykonane prace porządkowe – informuje Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Piastowie.

Co ważne wystartował remont al. Wojska Polskiego. Na tę chwilę wymieniane są stare krawężniki. Jak poinformował urząd wykonawca tego zadania, od 23 sierpnia rozpocznie się wymiana nawierzchni, co oznaczać będzie zamknięcie tej drogi dla ruchu na odcinku od ronda Prezydenta RP R. Kaczorowskiego do ul. J. Dąbrowskiego. Ile potrwają utrudnienia? Wydział inwestycji zapowiada, że nie dłużej niż do końca sierpnia.

Ponadto piastowski magistrat poszukuje wykonawcy, który zajmie się modernizacją ul. Norwida. Oferty można składać do dnia 23 sierpnia.

Warto też wspomnieć, że można już korzystać z nowo wybudowanych ścieżek rowerowych w al. Wojska Polskiego i w al. Tysiąclecia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.