Trwają prace w brwinowskim parku

Brwinów

Park Miejski w Brwinowie zmienia się. O tym, że gmina zamierza wybudować urządzenia do aktywnego spędzania czasu pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Choć prace są jeszcze nie skończone, to pierwsze efekty są już dobrze widoczne.

Przypomnijmy. Brwinowski magistrat we wrześniu rozstrzygnął przetarg na trzeci etap rewitalizacji parku. Wygrała firma z ofertą nieco ponad 1,4 mln zł. Teren wzbogaca się o nowe elementy, które mają zachęcić mieszkańców do spędzania czasu „pod chmurką”. Prace są na zaawansowanym etapie.

Co powstaje na miejscu? Plac zabaw dla dzieci starszych, gdzie znajdą się” piramida liniowa, linarium, karuzela linowa, trampolina ziemna. Jedną z ciekawszych rzeczy jest szachownica plenerowa o wymiarach 4 m x 4 m, co oznacza, że każde pole będzie miało 50 cm x 50 cm. Przykładowe wysokości figur do gry to pionek – 96 cm i król – 122 cm. Z daleka widać też zielone elementy siłowni plenerowej, która składa się m.in. z biegacza, drabinki, ławki, orbitreka, prasy nożnej, twistera, roweru. Oprócz tego zaplanowano też fontannę chodnikową. Dopełnieniem całości będzie wykonanie alejek i posadowienie elementów małej architektury.

Jak zapowiada burmistrz gminy Arkadiusz Kosiński, to nie koniec inwestycji w parku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.