Trwa walka z awarią

Region

Naprawa magistrali wodociągowej w Al. Jerozolimskich nadal trwa. Prace wydłużyły się, ponieważ trzeba było przesunąć bilbord. Dodatkowo wykonany wykop zalały wody gruntowe.

Pracownicy wodociągów usunęli bilbord, który uniemożliwiał zrobienie wykopu dopiero przed północą. Jednak nie było to jedyne utrudnienie, jakie spotkało robotników. Wykop umożliwiający naprawę zalała woda gruntowa. – Obecnie odpompowujemy zalęgającą wodę. Niestety zarówno problem z bilbordem jak i wody gruntowe wydłużyły czas naprawy – zaznacza Izabela Jeżowska z biura prasowego MPWiK. – Będziemy robić wszystko, aby usunąć awarie jeszcze dziś popołudniu – dodaje.

Bez wody zostali mieszkańcy Reguł i Pruszkowa. Wody nie ma także w Piastowie. I to mieszkańcy tego właśnie miasta najprawdopodobniej są w najgorszej sytuacji. Wielu mieszkańców Reguł posiada własne ujęcia wody, w Pruszkowie MPWiK uruchomił awaryjne ujęcia wody, jednak maja one niższe ciśnienie i woda w blokach dociera jedynie do drugiej kondygnacji. Okazuje się, że w Piastowie jest dużo gorzej. – Także część Piastowa nie ma wody. MPWiK nie zapewnia mieszkańcom dowozu – poinformowała nas jedna z czytelniczek. – W Piastowie istnieją ujęcia wody oligoceńskiej, które są przystosowane do mrozów, niestety są zamknięte. Tym samym, mieszkańcy zostali pozbawieni możliwości zdobycia wody – dodaje.

Niestety z powodu mrozów MPWiK nie ma możliwości ustawienia wody w beczkowozach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.