Trwa wydawanie kompostowników

Brwinów

Kompostowniki wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców gminy Brwinów. Złożono już ponad 1000 wniosków o bezpłatne użyczenie pojemnika. Brwinowski magistrat wydał część kompostowników. Kolejna pula ma trafić do mieszkańców niebawem.

Od 15 marca mieszkańcy gminy mogą składać wnioski o bezpłatne użyczenie kompostownika. Od początku program wzbudził spore zainteresowanie. Pierwszego dnia do urzędu wpłynęło 369 wniosków. Jak obecnie prezentuje się ten stan? – Według informacji zebranych przez Referat Gospodarki Komunalnej do 25 maja wpłynęło 1050 wniosków o bezpłatny kompostownik. Gmina zakupiła dotychczas 730 kompostowników. Mieszkańcom wydano już 500 sztuk. Kolejnych 230 kompostowników trafi do nich w najbliższym czasie – podaje Sylwia Wiłkojć-Kowalska, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej.

Na tym jednak nie koniec. Mieszkańcy nadal mogą składać wnioski o bezpłatne użyczenie kompostownika. Każdy będzie mógł użytkować pojemnik przez 5 lat. – Nadal przyjmujemy wnioski. W razie potrzeby będzie dokupować kolejne kompostowniki – zapewnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Nie wszystkim jednak pomysł z wprowadzeniem kompostowników się spodobał. Burmistrz argumentuje, że taka decyzja była podyktowana utrzymaniem dotychczasowej stawki za odbiór odpadów. – Tym, którzy wyrażają niezadowolenie staramy się tłumaczyć powody naszej decyzji. Rzeczowe przedstawienie sprawy zmienia ich patrzenie na tę kwestię. Najlepiej o zainteresowaniu świadczy fakt, że co 4 gospodarstwo domowe, które ma odpowiednie warunki ku temu, weźmie kompostownik – wyjaśnia Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.